Президент підписав закони про джерела фінансування будівництва нових доріг

Президент підписав закон про джерела фінансування Державного дорожнього фонду

Президент Петро Порошенко у четвер провів зустріч з міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном і новопризначеним головою Державного агентства автомобільних доріг України Славоміром Новаком, під час якої підписав три закони, що створюють умови для будівництва нових доріг в Україні. Про це повідомили у прес-службі глави української держави.

Порошенко підписав закон «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», який удосконалює механізм фінансування будівництва доріг, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» та закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення дорожньої галузі».

Президент зазначив, що буде продовжено експеримент щодо направлення 50% зібраних понад план митних надходжень на дорожнє будівництво.

За його словами, така система показала свою ефективність в західних областях. У той же час, як сказав президент, в Одеській області цей експеримент працював набагато гірше, однак висловив сподівання, що зараз ситуація буде покращуватися.

Відповідно до законів, фінансування дорожнього господарства буде відбуватися за рахунок таких надходжень: акцизний податок з вироблених підакцизних товарів (продукції) в частині нафтопродуктів і транспортних засобів; акцизний податок з ввезених на митну територію країни підакцизних товарів в частині нафтопродуктів і транспортних засобів; ввізне мито на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них; плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи.

Законами встановлюється, що податки (акцизи), певні до наповнення фонду, будуть зараховуватися до спецфонду в наступному розмірі: в 2018 році – 50%, 2019 році – 75% і з 2020 року – 100%

Також слід зазначити, що 62% коштів Державного дорожнього фонду передбачено спрямовувати на фінансування будівництва, реконструкції, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, 35% – на фінансування будівництва, реконструкцію, ремонт та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, 3% – на фінансування безпеки дорожнього руху, згідно з державними програмами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук