Президент України підписав закон про соцзахист постраждалих учасників АТО та Євромайдану

Відповідним законом визначені і розширені пільги і гарантії постраждалих учасників Майдану та АТО

Президент України підписав закон про соцзахист постраждалих учасників АТО та Євромайдану
фото Сегодня
Закон посилює соціальний захист учасників АТО, Революції Гідності і їхніх сімей

Президент України Петро Порошенко в п'ятницю, 20 липня, підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Закон посилює соціальний захист учасників АТО, Революції Гідності і їхніх сімей.

«Підписав Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб, яким посилено соціальний захист учасників АТО, Революції Гідності та їхніх сімей», – йдеться у дописі президента.

Зазначається, що законом визначені і розширені пільги і гарантії постраждалих майданівців, удосконалене законодавство про статус працівників, які брали участь в АТО, а також унормований порядок експертизи для дітей з інвалідністю.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, у листопаді 2017 року Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення соціального захисту учасників Антитерористичної операції, який набув чинності у лютому 2018 року. Постраждалим учасникам Революції гідності тоді надали право на пільги та інші соціальні гарантії, які передбачені для учасників бойових дій статтею 12 закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Водночас, пільги та інші соціальні гарантії передбачені для учасників бойових дій низкою інших законодавчих актів. У пояснювальній записці зазначається, що у зв'язку з цим виникла необхідність внести зміни.

Відповідно до ухваленого у вівторок закону, постраждалі учасники Революції гідності матимуть переважне право залишитися на роботі під час скорочення штату співробітників в організації, де вони працюють.

Крім того, вони отримали право на додаткову відпустку, а також занесені до переліку категорій осіб, яким першочергово надається житлове приміщення, якщо вони потребують поліпшення житлових умов.

Крім того, у низці законодавчих актів, зокрема в Житловому кодексі, законі про пенсійне забезпечення, законі про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, про поховання та похоронну справу, в законі про судовий збір, законі про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, депутати замінили термін «Велика вітчизняна війна» терміном «Друга світова війна», а термін «інвалід» на «особа з інвалідністю».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук