Президент України запропонував запровадити SMS-підтвердження змін в держреєстрах

У такий спосіб голова держави планує запобігти рейдерству

Володимир Зеленський підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству» для захисту власників бізнесу. Про це 22 липня повідомила прес-служба президента України.

Президент доручив Кабінету міністрів протягом трьох місяців розробити та внести до Верховної Ради законопроект про посилення протидії рейдерству. Серед ключових технологічних змін, які пропонує президент, – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій з наступним підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій, створення бек-офісу, який буде переглядати транзакції з підвищеним ризиком, фото- і відеофіксація учасників транзакцій.

Також голова держави наполягає на запровадженні додаткового підтвердження реєстраційних операцій (наприклад, через SMS-пароль або MobileID) і додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, через електронний цифровий підпис).

«Питання рейдерства стало одним із найболючіших для бізнесу. Згідно з різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або «дірки» у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край», – прокоментував указ голови держави заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

До слова, раніше для запобігання шахрайству Мін'юст заборонив реєстраторам оформляти власність за межами області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук