Прикордонники розповіли, як пропустили дітей з Слов'янська до Криму

"Евакуація" дітей Слов'янська (29 травня 2014 р.)

Держприкордонслужба спростувала інформацію про не пропуск автобусів з дітьми з України на тимчасово окуповану територію Криму. Про це повідомили у відділі з питань взаємодії із ЗМІ адміністрації Державної прикордонної служби України.

«Державна прикордонна служба України заявляє, що на державному кордоні з Росією жодного автобусу з дітьми не затримували, як і не з’являлися на кордоні автобуси з дітьми-біженцями», - йдеться в повідомленні.

Інформацію про начебто затримання українськими прикордонниками автобуса з дітьми на кордоні з Росією та повідомлення про те, що діти були вимушені залишати Україну пішки, російські ЗМІ активно поширили з посиланням на уповноваженого із прав дітей при Президентові Російської Федерації Павла Астахова.

«Наголошуємо, що співробітники Держприкордонслужби не затримували транспортні засоби, які б перевозили дітей, в тому числі й дітей-біженців, до Росії. Також на кордоні з Росією не було жодного громадянина, який би висловив бажання отримати статус біженця в даній країні», - прокоментували неправдиві репортажі російських ЗМІ у відомстві.

У Держприкордонслужбі вважають, що «голослівні заяви які базуються на відвертій брехні та не мають жодного підґрунтя стали звичними для багатьох політиків Росії».

«Проте безпідставна заява Павла Астахова, як посадової особи, що повинна контролювати дотримання законних прав дітей, яскраво показує його моральний рівень та «небайдужість» до проблем дітей», - заявили у прес-центрі і запевнили, що Державна прикордонна служба України не перешкоджає перетину кордону дітьми і на законних підставах вони вільно можуть перетинати державний кордон України.

«Прикладом цього є виїзд дітей на оздоровлення до Криму. 177 дітей у супроводі 22 дорослих вчора були оформлені в залізничному контрольному пункті «Мелітополь»», - йдеться в повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук