«ПриватБанк» планують приватизувати у 2021 році

«ПриватБанк» планують приватизувати у 2021 році
фото FinClub
Голова наглядової ради «ПриватБанку» Енгін Акчакоча

ПАТ «ПриватБанк» мають намір приватизувати в 2021 році. Про це повідомив голова наглядової ради «ПриватБанку» Енгін Акчакоча, передає FinClub.

За його словами, термін дії п'ятирічної стратегії розвитку націоналізованого банку, що її розробила компанія McKinsey, - з 2018 року і до самої приватизації банку. «Ми вже маємо конкретні цілі на кінець 2018 року, на кінець 2019-го і далі», - повідомив Акчакоча і додав, що приватизація банку запланована на останній етап реалізації стратегії.

За його словами, як тільки ринок буде готовий і на банк буде попит - його приватизують. «Стратегія вимагає, щоб ми завершили спрямовані на приватизацію зусилля до 2021 року», - зазначив Акчакоча.

Як відомо, 18 липня 2017 року наглядова рада «ПриватБанку» обрала компанію McKinsey для розробки стратегії ПАТ КБ «Приватбанк». «Важливо розуміти, що стратегія розроблялася McKinsey спільно з «ПриватБанком». Лише після того, як ми отримаємо підтвердження щодо стратегії від власника – Міністерства фінансів, ми зможемо надати інструкції банку, аби він починав працювати згідно з ними», - заявив Акчакоча.

Також він зазначив, що вибір компанії McKinsey був умовою продовження співпраці МВФ з Україною. «Це була вимога МВФ, щоб стратегію готувала незалежна висококваліфікована компанія. Для деяких проектів важливо, щоб вони були розроблені незалежними компаніями, які спеціалізуються саме на цьому. Тоді підготовлена ідея краще сприймається, її простіше втілити», - пояснив він.

Відповідаючи на питання: «Яким ви бачите «ПриватБанк» через чотири роки?», голова наглядової ради фінустанови відповів, що мережа і штат будуть меншими, ніж сьогодні. При цьому клієнтів буде більше, а прибутковість стане набагато вищою.

Між тим, у звіті Мінфіну за результатами діяльності 2017 року вказано, що рівень ліквідності активів «ПриватБанку» після націоналізації склав 171 млрд грн, або 66% всього обсягу активів. Встановлені НБУ показники ліквідності були перевиконані. Зокрема, моментальна ліквідність склала 34,98% при нормативі не менше 30%, поточна - 149,99% (норматив - не менше 40%) і короткострокова - 98,11% при нормі не менше 60%.

Раніше повідомлялося, що наглядова рада «ПриватБанку» 10 січня 2018 року призначила чеського банкіра Петра Крумханзла на посаду голови правління, та подала документи до НБУ на його затвердження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук