Проект консервації рудника «Полімінералу» на Дрогобиччині виготовлять німецькі фахівці

ЕкономікаЮлія Поліковська, 21 березня 20183480
Ліквідація наслідків обвалу у зоні рудника ГХП «Полімінерал» перебуває на стадії проектування

ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» має намір укласти угоду для виготовлення нового проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушень земель із німецькою компанією «K-UTEC». Про це повідомив у вівторок, 20 березня, повідомив директор департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, доповідаючи на сесії Львівської облради з-приводу ліквідації наслідків утворення провалля у зоні впливу ГХП «Полімінерал» на Дрогобиччині восени 2017 року.

За його словами, ГХП «Полімінерал» отримав передпроектні пропозиції від п’яти інституцій, і обрав німецьку компанію. Зараз у компанії проводять аналітичний аналіз наданих матеріалів та готує пропозицію для укладання договору з ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» щодо розробки концепції та нового проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушень земель. Цей проект мають розробити орієнтовно до липня 2018 року.

За інформацією Руслана Гречаника, науковці у режимі реального часу відстежують сейсмологічну ситуацію у зоні рудників «Стебницьке ГХП «Полімінерал», щоб упередити ймовірні підземні обвали. Наразі потрапляння поверхневих вод у підземні виробітки рудника №2 не виявлено.

Тим часом Служба автомобільних доріг у Львівській області виготовляє документацію для будівництва обходу аварійної ділянки дороги Східниця-Пісочна. Наразі погоджене технічне завдання на проектування. Розроблення передпроектної документації планують завершити до кінця липня 2018 року, опісля буде оголошено тендер з вибору виконавця робіт.

КП «Дрогобичводоканал» розробило гірничо-геологічне обґрунтування для будівництва водогону Гірне - Дрогобич та звернулося у ЦНАП Дрогобицької РДА для одержання дозволу на проектування та виконання робіт з перенесення водогону. Погодження проектно-кошторисної документації планують завершити у червні, опісля оголосять тендер з вибору виконавця робіт. Будівництво нового водогону триватиме орієнтовно 15 місяців.

«Обсяг фінансування будівництва буде залежати від вибору варіанту обходу. Якщо необхідно буде збудувати 3,8 км, це коштуватиме орієнтовно 110 млн грн», - зазначив Руслан Гречаник.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня 2017 року внаслідок землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. У зоні недіючих розробок «Полімінералу» над старою карстовою пустотою обвалилося склепіння.

Відтак актуалізувалася потреба у консервації рудника №2 «Полімінералу» та потреба у перенесенні водогону, ліній електропередач та будівництві ділянки дороги в обхід аварійної ділянки.

За даними ФДМУ, теперішнім інвестором ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» є ТзОВ «Зорема Вест», кінцевим бенефіціаром якого є Олег Бахматюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук