Внаслідок землетрусу коло Трускавця утворилося провалля діаметром 300 і глибиною 50 метрів

Епіцентр землетрусу був розташований за 6 км від провалля

СуспільствоІ.Р., 30 вересня 2017558031
Обвалилась зона діаметром 300 метрів на глибину до 50 метрів

Внаслідок нічного землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. За даними ДСНС, епіцентр землетрусу був розташований за 6,2 км від провалля за глибині понад 2 км.

«Сьогодні вночі в зоні розробок «Полімінералу» (Стебник) над старою карстовою пустотою 100 на 100 метрів обвалилося склепіння. Локація обвалу – 500 метрів від дороги Дрогобич – Трускавець. Обвалилась зона діаметром 300 метрів на глибину до 50 метрів», – написав 30 вересня у Facebook мер Трускавця Андрій Кульчинський.

Фото Андрія Кульчинського

Він зазначив, що обвал був прогнозований давно, та наголосив, що небезпеки для Трускавця і його мінеральних родовищ немає.

«На місці обвалу з часом може утворитися водойма з високою мінералізацією води по типу мертвого моря», – додав мер Трускавця.

Вигляд на карстове провалля з висоти (фото Володимира Васюти)

За даними ДСНС, що посилається на дані обробки сейсмічної мережі відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАНУ, епіцентр нічного землетрусу, що стався о 00:46 30 вересня, був на глибині 2,2 км і за 6,2 км на схід від місця провалля.

Епіцентр землетрусу розташований за 6,2 км від провалля (карта ZAXID.NET за даними ДСНС)

Нагадаємо, в ніч на суботу, 30 вересня, поблизу Дрогобича та Трускавця стався землетрус. На цій ділянці існують значні підземні порожнини, утворені внаслідок активного видобутку калійних солей у 70-80-х роках минулого століття. Науковці і сейсмологи уже багато років попереджають про небезпеку обвалів цих порожнин, що можуть спровокувати локальні землетруси.

За рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на місці обвалу виставили цілодобову охорону та проводять моніторинг.

Пізніше на брифінгу в ЛОДА повідомили, що навколо провалля може відбутись зсув ґрунту на відстані близько 50 м. Обласна влада звернеться до Кабміну з проханням про виділення коштів на детальні дослідження території ТзОВ «СГХП "Полімінерал"», коли буде відомий кошторис. Щодо дій керівництва підприємства, яке впродовж десяти років ігнорувало приписи екологів щодо заповнення карстових порожнин, порушено кримінальне провадження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук