Після землетрусу у Трускавці очікують повторного обвалу ґрунту

Навколо провалля може відбутися зсув ґрунту на відстані близько 50 м

СуспільствоЮлія Лавришин, 2 жовтня 201731040
Навколо провалля, що утворилось поблизу Трускавця в результаті землетрусу, очікують подальші зсуви ґрунтів

У найближчі дні навколо провалля поблизу Трускавця, яке утворилось внаслідок землетрусу, можуть відбутися зсуви ґрунту на відстані близько 50 метрів. Автодорогу Дрогобич – Трускавець відкрили для руху вантажного транспорту. Про це заявили на брифінгу в ЛОДА.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, зараз провалля поблизу Стебника досліджують фахівці ТзОВ «Інституту "Гірхімпром"» та Держекоінспекції. Також територію вивчають вчені Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Місце обвалу огороджене задля недопущення сторонніх осіб, проведена відповідна роз’яснювальна робота з місцевим населенням. Територія в радіусі близько 50 м від провалля – небезпечна, адже в будь-яку мить там може відбутись зсув ґрунту, – сказав Руслан Гречаник. – Вночі закінчились попередні дослідження цієї території, потрібно зробити їх перевірку і передати обласній державній адміністрації. Щодо більш детальних досліджень, то їх вартість зараз прораховують фахівці Івано-Франківського університету нафти і газу. Коли буде відома сума, а це, за скромними підрахунками, не менше 1,5 млн грн, обласна влада звернеться до Кабміну з проханням про виділення грошей з резервного фонду».

За словами начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича, про ймовірність виникнення провалля знали ще близько 10 років тому. Увесь цей час ТзОВ «СГХП "Полімінерал"» не виконувало жодних приписів щодо усунення загрози.

«Зсув був прогнозований – це чітко було встановлено дослідниками ще 10 років тому. Після того, як це підприємство перейшло в приватні руки, там були виявлені карстові порожнини. Тоді був розроблений детальний проект консервації та рекультивації, за яким ці порожнини мали заповнити розсолами певної концентрації, але цього так і не було зроблено, – сказав Микола Маланич. – Держекоінспекція впродовж трьох років проводить моніторинг і вносить відповідні приписи, оскільки дане підприємство не виконує всіх вимог, які були передбачені договорами купівлі-продажу. Всі матеріали скеровані у прокуратуру, Службу безпеки та Фонд держмайна. Три місяці тому у зв'язку з цим було відкрите кримінальне провадження».

Нагадаємо, в ніч на суботу, 30 вересня, поблизу Дрогобича та Трускавця стався землетрус. Внаслідок цього на території ТзОВ «СГХП «Полімінерал» утворилося провалля діаметром близько 300 м та глибиною до 50 м.

На цій території існують значні підземні порожнини, утворені внаслідок активного видобутку калійних солей у 70-80-х роках минулого століття. Науковці і сейсмологи уже багато років попереджають про небезпеку обвалів цих порожнин, що можуть спровокувати локальні землетруси.

За інформацією ДСНС, епіцентр землетрусу, що стався о 00:46 30 вересня, був на глибині 2,2 км і за 6,2 км на схід від місця провалля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук