У зоні обвалу біля Трускавця встановлять датчики моніторингу стану поверхні
Для відслідковування змін у структурі карстових порід у зоні впливу рудника №2 стебницького ГХП «Полімінерал» на Дрогобиччині, де близько місяця тому утворилося провалля внаслідок землетрусу, встановлять спеціальні датчики, інформацію з яких відслідковуватимуть фахівці «Львівської політехніки». Про це ZAXID.NET повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
За його словами, у понеділок у ЛОДА відбулася нарада щодо подолання наслідків обвалу карстових порід у зоні рудника №2 стебницького «Полімінералу». Участь у нараді брали науковці із Інституту геології та геофізики, «Львівської політехніки», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, інституту «Гірхімпром». Вони надали інформацію про те, які першочергові заходи слід здійснювати.
«Ми укладемо угоду із трьома інститутами на проведення комплексного моніторингу, який має дати відповіді щодо подальшого розвитку ситуації у зоні впливу рудника «Полімінералу». Лише польові дослідження у зоні рудника триватимуть місяць. Потім науковці опрацьовуватимуть ці дані. Що важливо, будуть встановлені датчики, які сповіщатимуть про зміну структури земної поверхні, за якими постійно стежитимуть у «Львівській Політехніці», – повідомив Руслан Гречаник.
За його словами, 26 жовтня із представниками інститутів узгодять технічне завдання на дослідження, після чого підпишуть відповідні угоди. Як відомо, 10 жовтня депутати Львівської облради під час засідання сесії проголосували за виділення 1,483 млн грн на комплекс цих досліджень.
Крім цього, у Львівській ОДА підготували звернення до Кабінету Міністрів щодо виділення із резервного фонду держбюджету 214,2 млн грн для перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал».
Зокрема, для будівництва обходу аварійної ділянки дороги Східниця-Пісочна протяжністю 3,8 км із влаштуванням двох однорівневих кільцевих розв’язок та моста протяжністю 36 м необхідно 113 млн грн. На будівництво повітряної лінії електропередачі 220 кВ Стрий-Борислав необхідно 21,2 млн грн. На будівництво магістрального водогону Гірне-Дрогобич протяжністю 5,5 км у дві нитки діаметрами 820 мм та 630 мм, – 80 млн грн.
За інформацією Руслана Гречаника, голова ЛОДА Олег Синютка у вівторок, 24 жовтня, братиме участь у засіданні Ради регіонального розвитку та зможе особисто озвучити відповідне звернення.
Нагадаємо, у ніч на 30 вересня внаслідок землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. У зоні недіючих розробок «Полімінералу» над старою карстовою пустотою обвалилося склепіння.
На цій території існують значні підземні порожнини, утворені внаслідок активного видобутку калійних солей у 70-80-х роках минулого століття. Науковці і сейсмологи багато років поспіль попереджали про небезпеку обвалів цих порожнин під дією локальних землетрусів.