Профільний комітет рекомендував ВРУ підтримати заяву до Сенату і Сейму Польщі

Профільний комітет рекомендував ВРУ підтримати заяву до Сенату і Сейму Польщі
фото УНІАН
Верховна Рада України

Комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендує парламенту України підтримати заяву до Сенату і Сейму Республіки Польща. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, таке рішення сьогодні ухвалив комітет. Голова комітету Ганна Гопко зазначила, що кардинальних змін до змісту заяви на засіданні комітету не запропонували.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сьогодні в парламенті лідери фракцій парламенту зареєстрували проект постанови, в якому міститься заява Верховної Ради у зв'язку із схваленими Сенатом і Сеймом Польщі рішеннями щодо Волинської трагедії. Авторами цього проекту постанови є зокрема лідери фракцій парламенту БПП Ігор Гринів, «Народного фронту» - Максим Бурбак, «Самопомочі» - Олег Березюк, «Батьківщини» - Юлія Тимошенко, Радикальної партії — Олег Ляшко.

В проекті заяви зазначено, що ВР «із жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенатом і згодом ухвалення Сеймом Республіки Польща постанови від 22 липня 2016 року «Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках», якою надана політично і юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині».

В заяві сказано, що парламент України вважає «встановлення Сеймом Республіки Польща «Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках» за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії».

ВР вважає, що ухвалення парламентом Польщі зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків.

Також ВР засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив на засіданні парламенту, що якщо буде рішення комітету, то парламент уже на вечірньому засіданні ухвалить відповідну заяву.

Як інформував ZAXID.NET, 11 липня Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків і встановив цей день Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами.

Між тим, у серпні маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський застеріг Верховну Раду України від ухвалення постанови про геноцид щодо українців, вчинений поляками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук