Профорієнтаційний термінал вперше встановили в школі для глухих на Закарпатті
Закарпатський обласний центр зайнятості запровадив інноваційний експеримент - встановив профорієнтаційний термінал в Ужгородській спеціальній школі-інтернат для глухих дітей. Незвичайна технічна новинка надаватиме повну інформацію учням та їх батькам про можливості професійного вибору для молоді, особливо із спеціальними потребами. Презентація відбулася 24 лютого під час виїзного засідання Ужгородського прес-клубу, - інформує кореспондент ZAXID.NET.
Новинку профорієнтаційної освіти журналістам презентувала Зоя Катрич, заступник директора центру зайнятості. З її слів, Закарпаття отримало 10 таких терміналів. 9 з них встановлено у школах Ужгорода, 1 - в Перечинській школі-інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До 2011 року планується забезпечити такими ж терміналами усі школи області. "Профорієнтаційний термінал покликаний удосконалити систему інформування учнів для якісного та усвідомленого вибору ними професії. Торік профорієнтаційні послуги від центру зайнятості отримали 26 тисяч випускників шкіл в області, разом з тим ми переконані, що таку роботу треба проводити із учнями молодшого шкільного віку", - сказала З. Катрич.
За словами Лариси Маргітич, начальниці відділу профорієнтації центру зайнятості, термінал описує особливості понад 160 професій, містить інформацію про навчальні заклади, де їх можна здобути, можливе кар’єрне зростання, підвищення кваліфікації.
Апарат також підкаже учням, як готуватися до вступних іспитів, а також запропонує спеціальний тест для визначення можливих професій залежно від здібностей.
Усього в школі навчаються 89 діток з вадами слуху. Вони не можуть опанувати професію, для якої потрібна чітка техніка мовлення. Проте, як розповіла директорка Наталія Бушко, вихованці школи-інтернату вивчають швейну і столярну справи, кераміку. Кілька випускників школи навчаються у Коледжі мистецтв, де їм надається сурдоперекладач. "На жаль, були випадки, коли викладачі ВИШів висловлювали здивування тим, що глухі діти хочуть здобути вищу освіту. Ми просимо їх ставитися з розумінням до студентів з вадами слуху і допомагати їм. Бо наші діти повноцінні, самодостатні, часто демонструють неабиякі успіхи у навчанні", - наголосила директорка.
В Ужгородській спеціальній школі-інтернат для глухих дітей навчаються і виховуються малюки від двох років з усієї області. Усі вони мають слухові протези.