Програма Google навчилася імітувати людську мову слухаючи звичайні розмови між людьми

СвітРоман Ганкевич, 12 травня 20182850
Програма Google навчилася імітувати людську мову слухаючи звичайні розмови між людьми
фото Reuters
Голова Google Сундар Пічаї продемонстрував нову функцію голосового помічника

Нова розробка Google - бот Duplex - синтезує людську мову так якісно, що на слух її неможливо відрізнити від живої людини. Всі, кому подзвонить бот, будуть попереджені, що з ними розмовляє комп'ютер, заявили представники компанії виданню Verge.

Здібності бота Duplex імітувати голос людини були продемонстровані цього тижня на організованій конференції розробників Google. Бот подзвонив в перукарню, щоб зарезервувати час стрижки. Голос, що генерується комп'ютером, застосовував розмовні вирази, робив паузи і навіть перефразував самого себе, тобто звучав як справжня людина.

Голос контролювала програма DeepMind WaveNet компанії Google. Програма навчилася звучати по-людськи, вислухавши безліч розмов між людьми, для того, щоб зрозуміти як саме їх наслідувати.

У заяві Google йдеться, що компанія оцінила всі аргументи, висунуті при обговоренні нової розробки, і розуміє важливість чесного та прозорого використання нових технологій. «У цю програму буде вбудована функція повної гласності з тим, щоб цю систему можна було ідентифікувати», - йдеться в документі.

Google заявляє, що програма спрямована на те, щоб підтримувати «природню» розмову в реальному світі через смартфон користувача. У заяві Google сказано, що компанія цінує отримані коментарі та критику і що всі зауваження будуть враховані до запуску остаточної версії цієї програми.

Демонстрацію голосових здібностей Duplex прокоментувала професор університету Північної Кароліни Зейнеп Тюфекчі, яка вивчає взаємний вплив нових технологій і суспільства. Вона назвала програму лякаючою і охарактеризувала її як «очевидне зло». Пізніше вона написала в Twitter, що це прямий, свідомий обман користувачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук