Прокуратура подала в суд через незаконне привласнення двох ринків у Львові

Компанія доньки Козловського орендувала базари, потім передала їх в іпотеку

Прокуратура подала в суд через незаконне привласнення двох ринків у Львові
фото 032
«Винниківський ринок» розташований у зоні історичної забудови

Прокурори подали у Господарський суд Львівської області два позови для повернення двох ринків у власність міста. Їх незаконно передали у приватну власність доньці депутата Григорія Козловського. Метою позовів є витребування майна, скасування незаконної реєстрації права приватної власності та визнання недійсними договорів іпотеки. Про це вранці 18 червня повідомила прокурорка Львівської області Ірина Діденко.

За її словами, без жодних правових підстав у приватну власність передали два ринки: «Винниківський» разом із 14 об’єктами та «Підзамче» (15 об’єктів).

Нежитлові приміщення на вул. Личаківській, 51, Солодовій, 1, 3, 4, Хмельницького, 120 та 163 підприємство передало в іпотеку іншим юридичним особам. Вартість нерухомості, за оцінками фахівців, становить понад 21 млн грн, а загальна площа – більше 2 тис м2. Ця нерухомість від липня 2018 року перебуває в оренді.

«З’ясували, що реєстрація на ці майнові комплекси була здійснена на підставі документів, які не є підставою для набуття права власності. Із власності Львівської міської ради вони вибули поза її волею, тобто у незаконний спосіб», — написала Ірина Діденко.

Позови про повернення міського майна у власність міста Господарський суд розгляне 13 і 20 липня.

Нагадаємо, журналісти «Наших грошей. Львів» викрили оборудку з майном, через яку львівські базари вивели з комунальної власності. Донька бізнесмена і депутата Львівської міськради Григорія Козловського Софія Максимець незаконно стала власницею двох львівських ринків. Майно її компанія отримала, перереєструвавши їх з комунальної власності у приватну. Спочатку її компанія «Дари Львівщини» орендувала ринки. Для того, щоб остаточно «закріпити» право власності, компанія віддала майно базарів в іпотеку двом фірмам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях». Обидва підприємства були створені в один день – 15 листопада 2019 року, за два тижні до оборудки з іпотекою. Засновником першого є Григорій Козловський, а другого – адвокат «Винниківської тютюнової фабрики» та бізнес-партнер Козловського Олексій Різник.

Управління комунальної власності Львівської міськради подало скаргу в Офіс протидії рейдерству у Мін'юсті щодо нотаріуски Ольги Глинчак-Кучерепи, а також двох реєстраторок Ірини Ревакович і Христини Бойко, які записали право власності на майно двох ринків Львова на приватну фірму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук