Прокуратура в Угорщині вимагає конфіскації майна українців з незаконно оформленою пенсією

Насамперед йдеться про жителів Закарпаття, котрі отримували соцвиплати в Угорщині, однак в країні не жили

СвітКатерина Чурилова, 31 січня 201921105
Угорська прокуратура розслідує махінації із отриманням соціальних виплат

Окружна прокуратура міста Ньїредьгази в Угорщині висунула обвинувачення у фінансовому шахрайстві та підробці документів трьом українцям. Обвинувачені мали подвійне громадянство і кілька років незаконно отримували угорську пенсію та соціальні виплати. Такий випадок є типовим для прикордонних областей.

Як пише «Мукачево.net» з посиланням місцеві ЗМІ, згідно з угорськими законами право на пенсію мають лише ті особи, які постійно проживають на території країни. Однак чимало українців, отримавши угорське громадянство за спрощеною процедурою, цієї вимоги не дотримуються.

За словами речника прокуратури Ласло Сіладі, ще 2014 року члени однієї родини, скориставшись допомогою угорського власника будинку, прописались в будинку в селі Нірмедєш (область Саболч-Сатмар-Берег). Однак там не проживали. У 2015 році подружня пара з України оформила пенсію, яку угорське державне казначейство виплачувало роками.

Однак під час перевірки виявили, що люди з подвійним громадянством зазвичай не живуть у своїй власності в Угорщині, тому норму про постійне місце проживання, на підставі якої нараховували виплати, для них скасували.

Обвинувачені у незаконний спосіб отримали від Угорщини більш ніж 11 млн форинтів (1 млн 92 тис. грн) соціальну допомогу на майже 1 млн форинтів ( понад 99 тис. грн). Відповідно прокуратура вимагає тепер конфіскувати їхнє майно як компенсацію за незаконно виплачені кошти.

Розслідування у селі Нірмедєш почалося ще 2015 року. Тоді виявилося, що у деяких будинках прописано по 70 осіб одночасно, однак ніхто з них там не проживає. У махінаціях з пропискою підозрюють колишнього голову села, однак де він нині перебуває, ніхто не знає.

Едіт Сокене Вадон, яка стала головою села у 2014 році повідомила, що більшість з цих людей не брали участь у виборах. У них «дивні прізвища» і майже ніхто не володіє вільно угорською мовою.

Аналогічну ситуацію нині зафіксували у містах Матезалка та Фегірдьормот. Лише в одному Нірдмедєші вже нарахували 250-300 випадків з фіктивною пропискою – і це на 2700 мешканців села. Стало відомо, що місцеві угорці радо прописували українців за винагороду у 70 тис. форинтів.

Найбільше угорських правоохоронців та представників місцевого самоврядування приголомшило і те, що у «нових угорців» є чимало дітей. «Нам зацікавило чому вони не ходять до школи або дитячого садочку», – розповіла голова села. Виявилося, що всі вони проживають на території України.

Звичайно, є й ті, хто перебрався з України, купив нерухомість у Нірмедєші і постійно тут мешкає. Однак таких є небагато.

Наразі понад 10 тис. осіб, вихідців з України, отримують пенсію в Угорщині. У результаті проведених перевірок деякі українці, уродженці Закарпаття, вже втратили можливість отримувати будь-які соціальні виплати чи пенсію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук