Прокуратура виявила порушення утримання підсудних та засуджених майже у всіх судах Львівщини

Порушення виявили майже у всіх судах Львівщини

Працівники прокуратури під час перевірки, яку проводили у вересні в судах Львівщини, виявили порушення утримання затриманих, підсудних та засуджених осіб. До переліку судів із невідповідними умовами потрапили майже усі суди Львівщини, крім Трускавецького міського.

«Умови, які не відповідають правилам санітарії та гігієни, функціонування лише однієї камери, у якій перебуває 4–5 осіб водночас, відсутність кімнат для конвою, санітарних вузлів. Це неповний перелік порушень, виявлених прокуратурою під час перевірки, яка тривала упродовж вересня. Порушення можуть трактуватись Європейським судом із прав людини, як катування чи нелюдське поводження, те, що принижує гідність особи», – йдеться у повідомленні прокуратури Львівщини.

Майже у всіх міськрайонних судах області відсутні майданчики для заїзду спеціальних автомобілів та окремий вхід до судів для конвойних підрозділів Нацгвардії України і поліції.

Також відсутнє належне освітлення, опалення і вентиляція, немає надійної системи охорони, яка передбачає встановлення засобів зв’язку та сигналізації. У сторонніх осіб є вільний доступ до підсудних під час судових засідань. Все це може спричинити втечі чи інші надзвичайні події.

З метою дотримання законодавства щодо роздільного тримання в’язнів різної категорії, порядку охорони та конвоювання і, найважливіше, конституційних прав затриманих, ув’язнених та засуджених осіб, прокуратура області, 3 жовтня, скерувала до Державної судової адміністрації України у Львівській області лист задля вжиття заходів і усунення цих недоліків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук