Протести в Україні посилюють ризик девальвації гривні, - Fitch

Віра Карпінська, 16 грудня 20136740
Протести в Україні посилюють ризик девальвації гривні, - Fitch
фото zn.ua
Fitch Ratings прогнозує Україні скорочення притоку інвестицій

Тривалість і масштабність народних протестів в Україні можуть посилити тиск на кредитоспроможність країни, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Про це повідомляється на офіційному сайті Fitch Ratings.

Чим довше триватимуть протести, тим більшим є ризик підвищення попиту на іноземну валюту, скорочення притоку інвестицій, а також це може сприяти виведенню капіталу з країни. Ці фактори можуть пришвидшити скорочення золотовалютного резерву України і збільшити ризик хаотичної девальвації гривні.

"Навіть якщо криза вирішиться і протести завершаться, політична невизначеність буде зберігатись. Уряду, ймовірно, й надалі буде важко вирішити дипломатичні виклики – побудувати більш тісні відносини з ЄС та одночасно заспокоїти Росію", - прогнозують експерти Fitch Ratings.

На їхню думку, навіть якщо уряд піде у відставку, потрібен буде певний час, поки запрацює новий. "Застосування сили до мітингувальників внесе розкол в уряді. Політична роздробленість є ризикованою, оскільки підтримка уряду знижується серед найбагатших бізнесменів України, які мають суттєвий політичний вплив", - наголошують експерти Fitch Ratings.

Вони зазначають, що Росія може надати Україні фінансування, однак це не вирішить повністю ризики зовнішнього фінансування. Крім того, допомога Росії може посилити політичну кризу.

За даними агентства, поточний рейтинг України "В-" доволі стійкий до фактору народних протестів. Водночас, наголошують експерти, головне питання полягає у ступені впливу політичної кризи на здатність країни обслуговувати свої зовнішні зобов'язання на тлі подальшого скорочення резервів Нацбанку.

Нагадаємо, в липні цього року міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Разом з погіршенням прогнозу агентство також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в національній та іноземній валюті В, а також короткострокові рейтинги В.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук