Рада повернула на доопрацювання законопроект про 12-річну шкільну освіту
Народні депутати направили на доопрацювання проект закону №3491 «Про освіту», який зокрема передбачає перехід на 12-річну систему навчання у школах. Відповідне рішення на засіданні 18 лютого підтримали 232 народні депутати.
«Зміна, яка викликає найбільше дискусій, але ми переконані в ній, – це запровадження 12-річної школи. Ми готові переконувати, що якщо ми рухаємося в напрямку Європи, якщо дивитися на європейський досвід, то наша 11-річна школа викликає питання. Нам потрібно подовжити термін навчання у школі», – заявила заступник міністра освіти Інна Совсун під час виступу в Раді, повідомила «Українська правда».
На її думку, це дозволить зменшити навантаження на учнів та надасть їм право вибору предметів у старшій школі.
Вона також повідомила про намір запровадити незалежну сертифікацію вчителів.
«Передбачається, що незалежна сертифікація, яка буде добровільною, буде давати право на щомісячну доплату до заробітної плати. Тобто ті вчителі, які погодяться на те, щоб пройти добровільну сертифікацію, довести свій вищий рівень підготовки, можуть розраховувати на додаткову надбавку до зарплати», – розповіла вона про ще одну новацію закону про освіту.
«Комітет Верховної Ради ухвалив рішення направити законопроект на повторне перше читання і ми підтримуємо таку пропозицію», – зазначила Совсун.
У свою чергу голова комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що цей законопроект потребує дуже широкого обговорення і доповнення.
«Нам треба цілу низку норм посилити у законопроекті про освіту і навіть деякі нові статті включити, які стосуються реального запуску реформи освіти. Наприклад, у частині 12-річної освіти треба в законопроекті показати, чим саме відрізняється 12-річна школа. Для нас не самоціль посадити дітей ще на один рік у школу. Ця школа має бути школою нової якості», – сказала Гриневич, повідомив «Укрінформ».