Рада ЄС схвалила надання безвізового режиму Україні

Посли ЄС дали «зелене світло» переговорам щодо безвізу з Україною

СвітАндрій Стець, 17 листопада 201620490

Комітет постійних представників, виступаючи від імені Ради ЄС, висловив свою підтримку надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

«17 листопада Комітет постійних представників погодив від імені Ради позицію на переговори щодо візової лібералізації для України. Комітет підтвердив пропозицію Комісії надати безвізовий в'їзд для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду», – йдеться у рішенні Ради ЄС.

Разом з тим, Рада ЄС висловилася за те, щоб набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбулося одночасно із вступом в силу нового «механізму тимчасового призупинення».

«На основі цього мандата головування розпочне переговори з Європейським парламентом», – йдеться у рішенні.

Зазначимо, що це рішення є важливим, наступним етапом процесу ухвалення рішення ЄС щодо безвізового режиму для України. До цього свою позицію висловив профільний Комітет Європейського парламенту LIBE, підтримавши пропозицію Єврокомісії надати Україні безвізовий режим.

Після цього мають розпочатися тристоронні міжінституційні переговори за участю представників Європейського парламенту (доповідача з цього питання Марії Габріель), Ради ЄС, яка буде представлена головуючою в ЄС країною та Європейською Комісією.

Початок таких переговорів залежить від того, як швидко буде ухвалено рішення щодо механізму тимчасового припинення, обговорення щодо якого ще продовжується у тристоронньому форматі. Після того, як ситуація навколо механізму тимчасового припинення буде вирішена, остаточне рішення щодо надання Україні безвізового режиму має бути ухвалено на пленарному засіданні Європейського парламенту та на засіданні Ради ЄС.

«Даючи свій зелене світло сьогодні, Рада продемонструвала свою прихильність безвізового режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги були виконані. Реформи - це правильний шлях, і його слід заохочувати. Я також радий, що наше рішення може послати позитивний сигнал напередодні саміту Україна-ЄС 24 листопада», – сказав голова Комітету постійних представників Петер Яворчик.

Як відомо, президент Європейського парламенту Мартін Шульц 15 листопада заявив, що Європарламент готовий до голосування за безвізовий режим для України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук