Ректору ЛНМА відмовили у «моральному праві» диригувати реквіємом

Ірина Пакош, 15 березня 201464134
Концерт у Львівській філармонії. Диригент - Ігор Пилатюк

Львівські музиканти поширили звернення, у якому заявили, що ректор ЛНМА Ігор Пилатюк не має морального права очолити концерт пам’яті героїв Небесної сотні. Пилатюку закидають високий рівень корупції у музичній академії, а також тісні зв`язки з Партією регіонів.

«Музична громадськість Львова глибоко обурена  наміром Ігоря Пилатюка очолювати концерт-реквієм 30 березня і вважає наругою над пам’яттю Небесної Сотні будь-яку його участь в цьому заході», - йдеться у відкритому зверненні, надісланому на адресу ZAXID.NET.

Йдеться про концерт, що має відбутися у архикатедральному соборі Святого Юра 30 березня. У стінах храму прозвучить  «Реквієм» Моцарта - на знак на вшанування пам’яті героїв Небесної сотні.

Ректору Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (ЛНМА) Ігору Пилатюку, який має диригувати цим концертом, закидають, зокрема, те, що він був довіреною особою Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року, а тому, на думку музикантів, його участь виглядає як «спроба сховатися за цими патріотичними заходами».

Під відкритим зверненням підписалися близько 60 представників музичної громадськості Львова, зокрема, диригент Мирон Юсипович, скрипаль і колишній професор ЛНМА Георгій Павлій,засновник капели "Дударик" Микола Кацал та інші.

«Широка громадськість Львова, можливо, не знайома із справжнім обличчям цієї людини. Але в професійному музичному середовищі міста ця особа вже добре відома своїми «моральними» якостями та політичними зв`язками. Крім цього широко відома негативна діяльність Ігоря Пилатюка на посаді ректора. Адже саме за його каденцій музична академія стала чи не найкорумпованішим вишем міста Львова. Тому природно, що після перемоги Майдану студенти академії виступають проти його перебування та, особливо, проти переобрання на цю посаду», - вважають музиканти.

Раніше до ZAXID.NET зверталися студенти музичної академії, які були переконані, що Ігор Пилатюк був активним членом Партії регіонів. Проте сам ректор у розмові із ZAXID.NET заявив, що ніколи не був членом будь-якої партії.

У львівському обласному осередку Партії регіонів, що недавно саморозпустився, ZAXID.NET підтвердили, що Пилатюк не стояв на партійному обліку у Львові.

Нагадаємо, що 12 березня вчена рада ЛНМА, яку очолює Ігор Пилатюк, позбавила російського альтиста Юрія Башмета звання почесного професора академії. Башмет підписав колективного листа російських діячів культури на підтримку військової інтервенції РФ в Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Останні новини
Залиште відгук