Reuters повідомило про радіоактивну хмару над Європою, яка прилетіла з РФ або Казахстану

СвітКатерина Чурилова, 10 листопада 20178830
Reuters повідомило про радіоактивну хмару над Європою, яка прилетіла з РФ або Казахстану
фото DPA
Повідомляється, що викид стався «на південь від Уральських гір»

Радіоактивна хмара, що пролетіла над країнами Європи, могла виникнути через витік рутенію-106 на території Росії або Казахстану. Про це повідомив Французький інститут ядерної безпеки IRSN із посиланням на результати вимірювань радіоактивного фону, проведені дослідницькими інституціями кількох інших країн, передає Reuters.

Зазначається, що хмару з високим рівнем рутенію-106 – радіонукліду, який утворюється після розпаду атомів у ядерному реакторі, вчені помітили над країнами Європи в останні дні вересня. Вчені наголосили, що природним шляхом рутеній у навколишньому середовищі не виникає.

«Результати вимірювань із європейських станцій, передані до інституту, починаючи з третього жовтня, підтвердили наявність рутенію-106 в атмосфері більшості європейських країн», - повідомили в IRSN.

Там додали, що радіоактивна хмара не завдала шкоди здоров’ю людей і довкіллю в Європі. Але уточнюють, якби таке сталося у Франції, довелось би евакуювати населення у радіусі кількох кілометрів від місця викиду.

В IRSN вважають, що інцидент міг трапитися на атомній електростанції або в центрі радіоактивної медицини в зоні на південь від Уральських гір, тобто на території Росії або Казахстану.

Хмару зафіксували в Україні, а також у Італії, Німеччині, Австрії, Франції

Reuters зазначає – Росія заперечила дослідникам, що витік міг статися на її території. Однак саме агентство не отримало коментарів від міністерств надзвичайних ситуацій Казахстану та Росії.

Як писав ZAXID.NET, на початку жовтня Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки повідомив, що вимірювальні комплекси України та країн ЄС зафіксували в повітрі підвищення радіоізотопу рутенію-106.

Українські науковці стверджували тоді, що подія не пов’язана із роботою АЕС України. Оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС були би зареєстровані, в першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що не було зафіксовано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук