Ревіталізація Підзамча об'єднала львів'ян
Суспільство

Ревіталізація Підзамча об'єднала львів'ян

У Львові презентували два нових об' єкти у рамках проекту відновлення району Підзамча

Тетяна Слюсарчук, 29 листопада 2014 1311 0

29 листопада Інститут розвитку міста Львова у співпраці з Інститутом міста Кракова урочисто презентували кілька завершених об’єктів у рамках проекту «Ревіталізація Підзамче». Так, мешканцям району та гостям відкриття показали новий ігровий дитячий майданчик на перехресті вулиць Жовківської-Остряниці та внутрішньо-будинковий двір на вул. Остряниці, 12-14, вул. Скидна, 4 у Львові.

«Майданчик і двір - унікальні проекти, які розроблялись архітектором проекту у тісній співпраці з мешканцями дільниці Підзамче, зокрема, з великою увагою до їхніх побажань», - зауважила у коментарі ZAXID.NET координатор проекту «Ревіталізація Підзамче» Ярина Мельник.

З її слів, протягом трьох весняних місяців мешканцям Підзамча було запропоновано подавати свої пропозиції щодо покращення громадських місць району, у різних точках було розміщено спеціальні стенди, на які львів’яни могли власноруч вносити пропозиції, рекомендувати, що саме і як варто робити.

«Дитячий майданчик був розроблений архітекторами проекту з урахуванням потреб дітей різного віку, - розповідає Ярина, - у роботі намагались поєднати набір стандартного обладнання  для цього типу локації із бажанням мешканців створити якийсь нетиповий майданчик для наймолодших діток».

Вона також розповіла, що однією з найвагоміших умов участі тих чи інших об’єктів  у конкурсі на відновлення була активна участь мешканців у процесі робіт. Особливо скрупульозно підходили до відбору будинкових дворів.

«Насправді ми мали багато пропозицій, але перевагу надавали тим, які підпадали під критерії: згода мешканців долучитись до ініціативи, зокрема, готовність до співфінансування, яке  є досить гнучким, бо це були як кошти чи матеріали, так і фізична праця львів’ян. Ще один пріоритет – відсутність парковки у дворі. Однак, найважливішою умовою вибору того чи іншого двору було те,  щоб ця територія під відновлення для них була дійсно важлива, стала місцем спілкування, зміцнення громади», - розповіла координатор проекту «Ревіталізація Підзамче».

У процесі роботи, зі слів Ярини, дійсно було зрозуміло, що спільна реалізація такого важливого для людей проекту згуртовувала їх.

«Ми коли облаштовували двір на Скидній, то спостерігали як люди ніби знову знайомились між собою.  Одна з мешканок розповідала, що прожила у будинку багато років, а навіть не підозрювала, що її сусідка теж любить вирощувати квіти», - розповіла Ярина.

Пані Марія Малетич, яка 30 років проживає у районі Підзамча розповіла, що для неї відкриття нового майданичка на перехресті вулиць Жовківської-Остряниці важлива ще тому, що багато років старий майданчик на цьому місці тільки руйнувався, а зараз його не просто оновили а й зробили таким, який дуже подобається людям.

«Я особисто слідкувала, як тут велися роботи, цікаво, що до моїх слів дослухались робітники, коли я їм щось радила, і ті що організовували ці всі роботи. Мені дуже приємно, що таке для людей сьгодні зробили", - розповіла мешканка Підзамча.

Присутній на презентації директор Інститут розвитку міста Львова Олексндр Кобзарєв розповів, що загалом проект обійшовся у понад 750 тис грн. З цієї суми 170 тис грн. було витрачено на будівництво дитячого майданчика, 116 тис грн. коштувало облаштування внутрішнього двору. Мешканці також долучились до співфінансування проекту і доклали 7 тис грн та свою працю над проектом.

Зі слів Кобзарєва, проект буде продовжуватись, бо мешканцям Підзамча потрібна дати надію і віру у те, що довкола може бути значно краще і красивіше.

«Проект реалізується за гроші міської ради та міжнародних проектів, але нам дуже багато допомагають мешканці району. А головне, що львів’яни бачать, якщо докласти хоч трохи власних зусиль, то результат буде надзвичайно приємних для них усіх», - розповів директор Інституту розвитку міста Львова.

У проекті «Ревіталізації Підзамче» ще багато планів, і сьогодні презентували тільки дві локації, розповів Кобзарєв, невдовзі ініціатори та автори проекту презентуватимуть ще один дитячий майданчик, яки вже буде орієнтований на дітей старшого шкільного віку, також ще один будинковий двір, реставровані брами та навіть творчо виконані талановитими молодими художниками яскраві настінні розписи.

Нагадаємо, проект «Ревіталізація Підзамче» реалізується Інститутом міста (Львів) та Інститутом Розвитку міста (Краків) в рамках Комплексної стратегії розвитку Львова та є продовженням проекту Ревіталізації району Підзамче. Його фінансує Міністерство закордонних справ Республіки Польща в рамках програми Polska Pomoc.Детальніше про хід проекту та як подавати заявки на участь локації у відборі на ревіталізацію можна почитати на ресурсі pidzamche.org.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук