Рейтинг партії «Слуга народу» за минулий місяць знизився на 9%

Разом з тим і «Слуга народу», і президент Володимир Зеленський, як і раніше, залишаються лідерами електоральних настроїв в Україні

Недовіра до президента Володимира Зеленського і створеної ним партії «Слуга народу» зростає, а їхні рейтинги, відповідно, падають, свідчить опитування Центру Разумкова, проведене 13-17 лютого, результати якого соціологи опублікували у понеділок, 24 грудня.

Якби зараз відбулися парламентські вибори, то електоральна підтримка була б такою:

 • «Слуга народу» – 36,4%;
 • «Опозиційна платформа – За життя» – 15,3%;
 • «Європейська солідарність» – 12,6%;
 • «Батьківщина» – 10,3%;
 • «Сила і честь» – 4,7%;
 • «Голос» – 3,2%.

У порівнянні з попереднім опитуванням Центру Разумкова у січні 2020 року, партія «Слуга народу» втратила 9% симпатиків, натомість на 1,5% зріс рейтинг ОПЗЖ та на 2,3% – «Батьківщини». Рейтинги інших партій суттєво не змінилися. При цьому нагадаємо, що саме «Слуга народу» отримала найбільше голосів на дострокових виборах до парламенту, які відбулися 21 липня 2019 року.

Якби президентські вибори відбулися зараз, то голоси розподілилися б так:

 • Володимир Зеленський – 40,1%;
 • Юрій Бойко – 15,3%;
 • Петро Порошенко – 13,5%;
 • Юлія Тимошенко – 10,2%;
 • Ігор Смешко – 4,2%.

Також соціологи зафіксували падіння рейтингу довіри до президента України Володимира Зеленського: якщо у вересні 2019 року йому довіряли 79% громадян, а не довіряли лише 13,5%, то у лютому 2020 р. Рейтинг довіри до Зеленського впав до 51,5%, а недовіри – зріс до 41%.

Крім того, якщо протягом жовтня-грудня минулого року відносна більшість громадян вважала, що нинішня влада краща, ніж попередня (48% у жовтні і 43% у грудні), то, як показало останнє опитування, частка таких зменшилася до 30%, а частка тих, хто вважає, що вона нічим суттєво не відрізняється від попередньої, зросла до 39% (у жовтні вона становила 27%, у грудні – 34%).

Також зросла частка тих, хто вважає, що теперішня влада гірша за попередню (зараз вона становить 20%, тоді як у жовтні – 8%, у грудні – 13%).

Також соціологи зауважили, що якщо у вересні 2019 р. 54,5% опитаних вважали, що дії Президента Володимира Зеленського насамперед спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів, а 24,5% – що на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення, то у лютому 2020 року частка перших знизилася до 37%, а частка других зросла до 41%.

Також зазначимо, що серед українців знизився рейтинг довіри до уряду і до прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 13 по 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук