Росія кинула виклик Європі, – Штефан Фюле

Volodymyr Balyta, 16 квітня 201416644
Штефан Фюле

Російська Федерація кинула виклик Європі та її принципам. Про це комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле сказав 16 квітня, виступаючи на сесії Європарламенту в Страсбурзі в рамках слухань з приводу тиску Росії на Україну.

"Останні події в Україні демонструють, що визначення Європи цілісною і вільною, заснованою на спільних зобов'язаннях прав людини і свобод, демократії та верховенства права, а також свободи й суверенітету всіх європейських держав, їхнього права обирати власну долю і свободу асоціацій, підважується вкрай серйозно та небезпечно", – сказав комісар, повідомляє ЄС-плюс.

Він зазначив, що скоординовані та професійні дії озброєних груп, зокрема тих, які проникли у Східну Україну, нагадують кримський сценарій.

"Будь-яка загроза або застосування сили – чи то військова сила, чи економічний тиск - проти України або будь-яких інших країн неприйнятні і повинні бути зупинені", – наголосив Фюле.

Він зазначив, що вся Європа зацікавлена уникнути кровопролиття на Європейському континенті і працювати спільно над створенням зони процвітання, стабільності і демократії.

При цьому, за словами комісара, така зона можлива, тільки якщо вона базуватиметься на гельсінських принципах ОБСЄ.

Комісар також зазначив, що днями стане зрозуміло, чого саме хоче Москва.

"Розвиток подій найближчими днями покаже вибір Росії. Але вони можуть також вимагати неоднозначного вибору з нашого боку", – сказав Фюле.

Нагадаємо, 17 квітня у Женеві мають відбутися переговори за участі України, Росії, США та Євросоюзу. У середу, 16 квітня, глава українського МЗС Анатолій Дещиця наголосив, що в разі відмови Росії від зустрічі переговори можуть відбутися у форматі Україна-США-ЄС. Однак ЄС наполягає на прямому діалозі Росії і України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук