Росія може відмовитися від співпраці з Україною в авіапромі

22 серпня 20134262
Росія може відмовитися від співпраці з Україною в авіапромі
фото molotoff.info
Дмитро Рогозін

Росія найближчим часом може ухвалити рішення щодо продовження співпраці з Україною в рамках спільних проектів в авіабудуванні, таких як Ан-124 "Руслан" і Ан-70, заявив віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін в інтерв'ю російському "Коммерсанту". Але якщо Україна не ухвалить рішення найближчим часом, то у Росії можуть відмовитися від співпраці з нашою країною.

"Там (у проекті Ан-124 "Руслан" – ред.) проблема в тому, що українська сторона дуже туго йде на угоду щодо передання нам згоди на модернізацію окремих агрегатів цього літака. Але ми чекати більше не будемо і скористаємося світовим досвідом", - сказав Д.Рогозін.

За словами віце-прем'єра, якщо Україна не ухвалить рішення зараз, то "потім ми просто змушені будемо локалізувати в себе все виробництво".

"І відмовимося від їхніх послуг повністю. З ким вони працюватимуть? Із китайцями? Китайцям продаватимуть? Китай теж у цьому плані далеко зрушив. Навіщо їм Україна? Я щиро переживаю за долю нашої промислової кооперації з Україною", - додав Д.Рогозін.

Він зазначив, що з проектом Ан-70 складається схожа ситуація. Крім того, наголосив заступник глави російського уряду, Ан-70 за своїми технічними характеристиками практично прямий конкурент російського Іл-476.

"Поставлю запитання: навіщо нам багатотемність, і до того ж із половинчастими серіями? Чи треба нам виробляти на власному підприємстві, припустимо, 50 Іл-476 і 50 Ан-70? Ми зацікавлені у великих серіях, у серйозному завантаженні наших підприємств і в їх спеціалізації, щоб кожен завод не перетворювався на натуральне господарство", - заявив віце-прем'єр.

Д.Рогозін зазначив, що "зазнавати таких великих накладних витрат за нашої невисокої продуктивності праці неможливо".

"Тому рішення треба ухвалювати. Його буде ухвалено, я думаю, найближчим часом. Я завзятий прихильник необхідності розміщення всього критично важливого виробництва на нашій власній території. Ми не маємо права залежати від когось", - сказав він.

Нагадаємо, у лютому 2013 року посод Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що Росія має намір купити в України 60 літаків А-70.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук