Росія навряд чи поверне Україні підводний човен «Запоріжжя», – ЗМІ

СуспільствоАндрій Стець, 1 лютого 201638092
Росія навряд чи поверне Україні підводний човен «Запоріжжя», – ЗМІ
Підводний човен «Запоріжжя» ВМС України на ходових випробуваннях у 2012 році

Підводний човен «Запоріжжя» проекту 641, який раніше входив до складу ВМС України, наразі перебуває у Севастополі в режимі зберігання. Про це повідомляє «Інтерфакс-АВН» з посиланням на джерело, ознайомлене з ситуацією.

«На човні несе службу екіпаж Чорноморського флоту (ЧФ), який підтримує його системи і механізми в працездатному безпечному стані», - зазначив співрозмовник агентства.

Співрозмовник агентства висловив сумнів у тому, що цей човен коли-небудь повернуть Україні.

«По-перше, наразі не створено і навряд чи в найближчій перспективі будуть створені умови для відновлення процесу передання українського озброєння, що залишилося в Криму. Головна проблема пов'язана з врегулюванням ситуації на Сході України», - зауважив він.

«По-друге, цей човен незадовго до української кризи за сприяння Росії повністю відновив технічну готовність, і його навіть гіпотетичне передання для Росії вочевидь недоцільне», - сказало джерело.

Зазначимо, що після поділу Чорноморського флоту між Росією та Україною в складі ВМС ЗСУ залишився один підводний човен – «Запоріжжя». Впродовж тривалого часу човен перебував на ремонті. У червні 2013 року завершився капітальний ремонт човна на 13-му судноремонтному заводі Міноборони Росії.

Як інформував ZAXID.NET, у Криму залишилося військової техніки ВМС майже на 1,5 мільярдів гривень. В Криму залишилися 11 бойових кораблів та катерів, 6 суден забезпечення, 2363 одиниць автомобільної, бронетанкової та спеціальної техніки, 3 літальних апарати, 6 одиниць берегових протикорабельних комплексів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук