Росія не дозволяє проведення слідчих дій у справі Януковича, – ГПУ

СуспільствоАндрій Стець, 13 жовтня 20161990

Заява адвоката Віктора Януковича щодо поїздки українських слідчих у Росію для допиту є маніпуляцією, оскільки будь-які слідчі дії на території іншої держави не можуть проводитися без дозволу цієї держави. Наразі РФ не дозволяла проведення слідчих дій щодо колишнього президента України на своїй території. Про це в ефірі «Громадського» заявив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

За його словами, документи, надані ГПУ адвокатом Януковича не мають законної сили, а будь-які контакти щодо документів стосовно людини, яка перебуває під юрисдикцією іншої країни, можливі тільки через її правоохоронні органи.

«Тобто ми можемо організовувати слідчі дії чи отримувати документи тільки через Генеральну прокуратуру Російської Федерації», - заявив Горбатюк.

«Офіційно правоохоронні органи Російської Федерації не надають будь-яких документів про статус колишнього президента, з яким він перебуває в РФ. Відповідно, копія того документу, який був наданий адвокатом Сердюком не може розглядатись як офіційний документ», - зазначив він.

Горбатюк повідомив, що наразі ГПУ очікує відповіді компетентних органів РФ, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом. Їй надали повний перелік питань щодо перебування Віктора Януковича і можливості проведення слідчих дій проти нього.

У відповідь ГПУ отримала відмову із посиланням на європейську конвенцію про видачу правопорушників, за якою видача не здійснюється, якщо правопорушення, у зв'язку з яким  вона  запитується, розглядається запитуваною стороною як політичне правопорушення.

Як інформував ZAXID.NET, Головне управління з питань міграції МВС РФ офіційно підтвердило, що Віктор Янукович перебуває на території Росії на підставі наданого йому тимчасового притулку. Про це заявив адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк. За його словами, Генеральній прокуратурі України про це відомо, однак вона відмовлялася сприймати місце проживання Януковича, аби не поновлювати розслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук