Росія не визнала рішення Міжнародного арбітражу щодо компенсації «Ощадбанку»

26 листопада арбітражний суд в Парижі зобов'язав Росію компенсувати «Ощадбанку» втрачені кримські активи

ЕкономікаАндрій Стець, 27 листопада 20184320
У Мін'юсті РФ заявили, що не визнають рішення міжнародного арбітражу

Москва не визнала позитивне рішення гаазького арбітражу за позовом українського «Ощадбанку» про компенсацію збитків у 1,3 мільярда доларів у зв'язку з втраченими в Криму інвестиціями. Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції РФ, інформує «Інтерфакс».

«Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, винесене 26 листопада 2018 року, в зв'язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ «Державний ощадний банк України» до РФ», – заявили у Мін'юсті РФ.

«Мін'юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв'язку з винесенням зазначеного арбітражного рішення», - додали в Мін'юсті.

Як повідомляв ZAXID.NET, 26 листопада арбітражний суд в Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи в зв'язку з втраченими в Криму інвестиціями. Сума відшкодування складе 1,3 мільярда доларів плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй по праву міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

«Ощадбанк» в липні 2015 направив офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам РФ про претензії, що випливають із незаконного поводження з інвестиціями банку в Криму в порушення численних положень угоди між урядами України і РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, яка була підписана 27 листопада 1998 року, а також норм міжнародного права.

Оскільки РФ не надала відповіді на звернення «Ощадбанку» про врегулювання спору шляхом переговорів, банк скористався своїм правом використовувати інструменти міжнародного судового захисту відповідно до зазначеної угоди і подав повідомлення про арбітражний розгляд, яким офіційно почав арбітражний процес проти РФ.

Арбітражний розгляд почався в січні 2016 року, а слухання в Парижі - в березні 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук