«Ощадбанк» виграв позов на 1,3 млрд доларів проти Росії у Міжнародному арбітражі

Росію зобов'язали відшкодувати банку збитки, завдані анексією Криму

ЕкономікаАндрій Стець, 26 листопада 20185190
Сума відшкодування становитиме 1,3 мільярда доларів США плюс відсотки

Арбітражний трибунал у Парижі 26 листопада ухвалив рішення задовольнити вимогу щодо компенсації збитків «Ощадбанку», завданих внаслідок анексії Криму Російською Федерацією. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Ощадбанк».

Сума відшкодування становитиме 1,3 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

«Рішення задовольнити вимогу щодо компенсації збитків «Ощадбанку», завданих внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації, ухвалив Арбітражний трибунал у Парижі у своєму рішенні від 26 листопада 2018 року. Сума відшкодування становитиме 1,3 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації», — йдеться у повідомленні.

Даним рішенням «Ощадбанк» отримав повне задоволення всіх заявлених вимог до РФ стосовно експропріації банківського бізнесу та активів у Криму в результаті незаконної окупації та анексії частини території в порушення міжнародного права.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії ООН з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Відповідно до статті 32 Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі 1976 року, арбітражне рішення є остаточним та обов’язковим для сторін. Сторони зобов’язані виконувати арбітражне рішення без зволікань. Рішення арбітражу на користь «Ощадбанку» стало результатом більш ніж чотирирічних зусиль команди «Ощадбанку» та його юридичних радників — компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP та українського юридичного радника Астерс Консалт.

Загалом обсяг позовної заяви «Ощадбанку» проти Російської Федерації з усіма додатками становив більш ніж 30 тисяч аркушів. Слухання справи відбулись у березні 2017 року. Відповідний позов був поданий 26 серпня 2016 року.

21 липня 2015 року «Ощадбанк» обрав Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP для супроводу у спорі проти РФ щодо Криму.

«Ощадбанк» є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, та першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих внаслідок анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук