Росія переходить до ескалації агресії в україно-польських стосунках, – експерт

На думку знавця польсько-українських взаємовідносин Вєслава Романовського, Москва переходить до радикальніших дій

Після кількох актів вандалізму на польських цвинтарях в Україні та на українських – у Польщі , інцидент у Луцьку 29 березня, вказує на ескалацію російської агресії щодо польсько-українських взаємовідносин. Про це в ефірі «Польського радіо» заявив експерт з питань польсько-українських взаємовідносин Вєслав Романовський.

На думку експерта, наразі Москва переходить до радикальніших заходів, ніж просто напади хуліганів на меморіальні місця чи дипломатичні установи.

«Усе це складається на план дестабілізації ситуації в Україні на багатьох фронтах … Після інцидентів цвинтарного тероризму, бо ці акти вандалізму по-іншому назвати не можна, інцидент у Луцьку, який дуже небезпечний, вказує на ескалацію російської агресії щодо польсько-українських взаємовідносин», – зазначив Вєслав Романовський.

На його переконання, напад на консульство Польщі в Луцьку, це «небезпечний сигнал для всіх. І для Польщі, і для України, і звичайно для Європи також».

Водночас Вєслав Романовський додав, що наразі усі спроби Москви посварити українців та поляків не призводять до бажаного нею результату.

«Ці конфлікти, чи то інциденти на цвинтарях закінчуються дуже позитивними діями як польської так і української дипломатії, які нейтралізують усю цю запальну ситуацію. Також важливим є ставлення до справи громадян Польщі та України. Ремонт цих сплюндрованих місць пам’яті, спільна молитва – це позитивне закінчення цих інцидентів», – певен експерт.

Він також наголосив, що «наші протидії, окрім таких політичних, символічних, мають іти в бік посилення контролю середовищ, які ведуть таку діяльність, наприклад в Інтернеті, і отримують за це гроші з Москви».

«І ескалація дій Росії стосується не лише загострення конфлікту в Україні, вона помітна також в інших місцях, бо ж гібридна війна охоплює також Литву, Латвію, Естонію, і природно Польщу. Вона зосереджена вздовж усього західного кордону. Тому ми мусимо враховувати різні можливості, і мусимо серйозно реагувати на будь-які прояви діяльності Москви», – переконаний Вєслав Романовський.

Нагадаємо, у Луцьку, в ніч на 29 березня, прогримів вибух у генеральному консульстві Польщі. За даними правоохоронців обстріл був здійснений із РПГ-22. Додамо, що усі консульства Польщі призупинили роботу в Україні після нападу на генконсульство в Луцьку.

Також посол України в Польщі Андрій Дещиця не сумнівається, що за обстрілом консульства Польщі в Луцьку стоїть Росія.

Дещиця вважає, що метою, яку ставили перед собою організатори обстрілу, була атака на польсько-українські відносини, які розвиваються дуже добре.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук