Росія постачає до Польщі видобутий на окупованому Донбасі антрацит

Польська влада підтвердила цю інформацію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 4 жовтня 201727363

Вугілля антрацитової групи з непідконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від цього отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації «ЛНР» Ігор Плотницький, пише Укрінформ з посиланням на польське видання Dziennik Gazeta Prawna.

Як зазначає газета, вугілля з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) потрапляє до Польщі через Росію, де воно отримує сфабрикований сертифікат про походження. Експортом до Польщі антрациту з ОРДЛО займається фірма Doncoaltrade, яка зареєстрована у місті Катовіце в 2012 році. У польському державному реєстрі її головою й основним акціонером є Олександр Мельничук, який упродовж певного часу був «заступником міністра енергетики і вугільної промисловості ЛНР». Акціонером фірми також був Роман Зюков – син колишнього першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова. Однак, один з асистентів Романа Зюкова повідомив, що той продав Мельничуку свою частку у компанії ще в 2014 році.

«Мельничук висилає до Росії вугілля з шахт, які він контролює, і від осіб, які займаються копанками. Бандити-власники копанок продають антрацит по 22 долари за тону, тоді як його офіційна ціна на кордоні з Польщею становить 140 дол.», – наголошує Dziennik Gazeta Prawna.

Офіційно Росія сприймає це вугілля як імпорт з України. Натомість Україна це вважає контрабандою, оскільки не контролює кордону з Росією, і, відповідно, експорт з ОРДЛО.

Видання зазначає, що важко оцінити, скільки вугілля таким чином потрапило і продовжує потрапляти до Польщі. Підрахунки ускладнює факт, що цю схему складно однозначно визнати контрабандною, оскільки заборона експорту з України стосується лише Криму.

Схему потрапляння вугілля з ОРДЛО до ЄС виданню підтвердив голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський, який колись був заступником директора двох шахт в Луганській області. За його словами, з кожної тонни вугілля, яке «ЛНР» продавала на територію, яка контролюється українською владою, до кишені Плотницького потрапляло 500 грн. Він вважає, що свою частку Плотницький має також і з антрациту, який експортується до Польщі.

В той же час міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив ввезення до його країни антрациту з окупованих частин Донбасу, повідомляє Biznes Alert.

«Було ввезено 11 тисяч тонн вугілля, або ж стільки, скільки за добу споживає один енергетичний блок» – сказав Тхужевський.

Цю інформацію також прокоментував міністр енергетики України Ігор Насалик, що перебуває з візитом в Польщі.

«Ми купуємо антрацит у США і африканських країн, а Польща – з наших окупованих територій», – сказав він і додав, що ситуація «дуже прикра», пише «Українська правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук