Росія щодня краде понад 10 тисяч тонн українського вугілля

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 22 березня 20179183
Вагон з вугіллям

За період з 1 по 20 березня 2017 року українсько-російський кордон перетнуло понад 3,4 тисячі піввагонів з вугіллям, свідчать статистичні дані російської залізничної компанії «Российские железные дороги» (РЖД).

Згідно з даними, які процитувала «Економічна правда», за дві декади березня з неконтрольованої українським урядом території Донецької та Луганської областей до Росії було відправлено 3,4 тисячі піввагонів з вугіллям.

Таким чином, на територію Росії було вивезено понад 230 тисяч тонн антрациту (понад 10 тис т/добу), що в перерахунку на офіційну внутрішньодержавну ціну (1730 грн/т) еквівалентно 400 млн грн.

З неконтрольованих територій вагони прямують до РФ через дві залізничні станції – Гуково і Успенська, які з українського боку закриті ще з 2015 року.

До станції Гуково було відправлено понад 2,8 тисяч вагонів, до станції Успенська – понад 500 одиниць.

Середньодобове завантаження за перші 14 днів березня по обох станціях становило 152 вагони на добу, 15-20 березня – вже понад 210 вагонів. Як відомо, саме 15 березня компанія ДТЕК донецького бізнесмена Ріната Ахметова заявила про захоплення бойовиками так званих «ДНР» та «ЛНР» всіх активів «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Таким чином, після того, як бойовики захопили вугільні активи ДТЕК, кількість вагонів збільшилася на 60 одиниць.

Найбільшим відправником, за статистичними даними, є російська компанія «РЖД Логістика» – вона відправила понад 2 тисячі вагонів. На другому і третьому місцях – «Южтранс» і «Федеральна грузова компанія» відповідно.

Серед компаній-відправників українського вугілля також є «СУЕК», яка є найбільшим виробником вугілля в Росії.

15 березня президент Петро Порошенко повідомив, що пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію. За день до цього ватажок так званої «ДНР» Олександр Захарченко також заявив про відправку «пробної» партії вугілля в РФ.

В свою чергу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевняв, що не володіє інформацією про постачання вугілля з окупованого Донбасу до Росії.

У холдингу ДТЕК 16 березня повідомили, що на захоплених бойовиками його шахтах зберігається 430 тисяч тонн антрацитового вугілля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук