Росія зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну

ЕкономікаО.Г., 24 листопада 20143850

Росія призупинила поставки українським імпортерам вугілля, дефіцит якого зумовлений руйнуванням інфраструктури та бойових дій на Донбасі.

Відвантаження російського енергетичного вугілля для України призупинено з вечора 21 листопада, строки відновлення постачань невідомі, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела.

Водночас, як пише Insider, у прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості цю інформацію поки не коментують, а в прес-службі холдингу «ДТЕК», який на сьогодні є найбільшим імпортером енергетичного вугілля з Росії, пообіцяли надати коментар пізніше.

Нагадаємо, дефіцит окремих енергетичних марок вугілля (пісного, антрациту) виник в Україні в результаті конфлікту на Донбасі, де переважно видобувалося вугілля цих марок.

У Міненерговугілля оцінюють необхідність в імпорті вугілля цих марок на місяць в 1-1,2 млн тонн, з яких державному «Центренерго» необхідно близько 330-350 тис. тонн.

Наразі Україна імпортує дефіцитне вугілля з Росії і ПАР. Зокрема, до кінця 2014 року на ТЕС «Центренерго» планувалося поставити 250 тис. тонн вугілля з ПАР за ціною $86/тонна, в також 509 тис. тонн російського вугілля за ціною $80/тонна (без урахування витрат на доставку).

Крім того, енергохолдинг «ДТЕК» планує в 2014 році імпортувати з Росії близько 2,6 млн тонн вугілля дефіцитних марок. На середину листопада "ДТЕК" вже імпортував з РФ 1,3 млн тонн енергетичного вугілля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук