Росії вдалося добитися невступу України до НАТО, – Рогозін

23 жовтня 20117586

Росії вдалося добитися невступу України до НАТО, заявив представник Росії при Альянсі, спецпредставник Президента РФ із питань протиракетної оборони Дмитро Рогозін.

В інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы», відповідаючи на запитання, що йому вдалося досягти за час роботи в Брюсселі, він сказав: «Чого нам вдалося добитися? Нам вдалося добитися, що Україна – не член НАТО, нам вдалося добитися, що Грузія – не член НАТО, нам вдалося добитися, що ми не прогнулися на переговорах щодо ПРО, і глухий кут викликано саме нашим небажанням йти на компроміси, які можуть йти на шкоду нашої безпеки».

За словами Д.Рогозіна, Росії вдалося добитися поваги до себе й глибшої, інтегрованої схеми взаємодії із Заходом у військовій сфері.

Він зазначив, що ставлення країн НАТО до Росії змінилося після серпня 2008 року. «Їх приголомшила швидкість і рішучість ухвалення рішення про введення значних збройних сил у бій. Тобто, російське політичне керівництво (а це треба розуміти, і в цьому прорахунок грузинського керівництва) ввело війська, незважаючи на те, що на боці Грузії могло виступити НАТО. Тобто, ми настільки ухвалили жорстке рішення, йшли на конфлікт, знали, що правда на нашому боці, й це приголомшило. Це дуже багатьох приголомшило, і НАТО захлинулося у власних дискусіях і вивалилося з контексту тоді, в серпні 2008 року», - сказав Д.Рогозін.

Як відомо, на початку квітня 2008 року Бухарестський саміт НАТО ухвалив принципове рішення про те, що Україна та Грузія в майбутньому стануть членами Альянсу після виконання необхідних умов. Наприкінці 2008 року Україна сподівалася отримати від НАТО План дій для членства, проте міністри закордонних справ країн - членів Альянсу відмовилися надати його Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук