Російські ЗМІ поширили фейковий звіт про шкоду вступу України до ЄС

СвітРоман Ганкевич, 28 травня 201513590
Російські ЗМІ поширили фейковий звіт про шкоду вступу України до ЄС

У четвер, 28 травня, низка російських ЗМІ опублікувала звіт женевської організації «Обсерваторія організованої злочинності» (Organized Crime Observatory), присвячений проблемам у боротьбі з корупцією та оргзлочинністю в Україні. Про це повідомила «Європейська правда».

Основна ідея цього фейкового 185-сторінкового документа, підготовка якого, як стверджують автори, тривала з 2013 року – доведення неприпустимості приєднання України до ЄС.

Варто зазначити, що швейцарська неурядова організація «Обсерваторія організованої злочинності», адреса якої на сайті відсутня, не вперше «опікується» українським питанням.

Попередня згадка сайту організації про її активність, датована листопадом 2013 року, також стосувалася України. Тоді ця структура зробила заяву про неприпустимість звільнення Юлії Тимошенко, також опублікувавши відповідний звіт (однак посилання на нього нині не працює).

У 2013 році в заявах організації містилася велика кількість компліментів на адресу тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки, що викликало питання щодо можливого зв’язку між ними. Крім того, у 2013 році з’ясувалося, що «Обсерваторія організованої злочинності» надала ЗМІ неправдиві дані щодо свого нібито зв’язку з організацією Transparency International, про що заявив виконавчий директор TI-Україна Олексій Хмара.

Як і два роки тому, новий звіт організації не містить згадок про джерела фінансування аналітичної роботи, але містить датовані 2013 роком графіки з українським текстом, не перекладені мовою документа (англійською).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук