Російських солдатів відправляють в Сирію без їх відома і бажання

СвітРоман Ганкевич, 18 вересня 201510300
Російських солдатів відправляють в Сирію без їх відома і бажання
фото Shutterstock
Військові сирійської армії

Російських військовослужбовців відправляють воювати в Сирію не повідомивши їх про «відрядження» і не запитавши їх бажання. Про це йдеться у репортажі російської «Газети.ru».

Зазначається, що солдати однієї з частин в Східному військовому окрузі РФ розповіли, що дізналися про відправку до Сирії постфактум, коли приїхали до Новоросійська, звідки йде перекидання на кораблях військової допомоги Москви Дамаску.

«У нас були розмови у військовій частині з нашим командуванням. Нам говорили, що в країні прибуття буде спекотно і що важливо пам'ятати про гігієну і ні в якому разі не робити ні кроку за територію військової частини, також пояснили, що робити і як себе вести в полоні і на допиті. Нам конкретно говорили, що там незвичний для нас клімат, змії, гадюки. Але куди конкретно відправлять, не говорили, посилаючись на секретні директиви Генерального штабу», - сказали російські військовослужбовці.

За словами одного з солдатів, який дав інтерв'ю виданню, він думав, що їх відправлять на Донбас. Він також заявив, що командування відкрито не говорило, куди конкретно їдуть солдати. Повідомили лише, що зібрали 20 кращих бійців.

«Але майже всі обурюються і не готові їхати до Сирії, інші двоє-троє в силу молодості і довірливості просто думали, що командування не пошле нас туди, а ми поїдемо в Крим або Осетію», - зазначив він.

Представник Генштабу РФ, який прийшов до російських військовослужбовців, відкинув усі заперечення щодо законності наказів і відмовився уточнювати план відрядження, знову посилаючись на секретність. А помічник військового прокурора підкреслив, що навіть усний наказ особовий склад зобов'язаний виконувати.

Видання повідомляє, що скандал навколо солдатів, які відмовилися від «відрядження» змусив командування відкласти їх відправку до Сирії, яка була намічена на 17 вересня. У військовій частині тепер чекають офіційної військово-лікарської комісії, яку контрактники не проходили, а командир, так само як і рядовий склад, чекає офіційного наказу про відрядження.

Також повідомляється, що у військовій частині ходять чутки про те, що скоро в ній ФСБ встановить «глушилки», щоб зупинити витік інформації назовні. Повідомляється також, що контрактники, які не бажають їхати до Сирії, написали заяви про звільнення. У військовій частині їх запевнили, що заяви нічого не значать і солдати все одно поїдуть до Сирії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук