Російський опозиційний митець привіз до Львова проект «Братва» з доказами агресії Росії

КультураМарічка Крижанівська, 2 лютого 2018, 15:37 2707 1

Журналіст, галерист і митець Василь Мельниченко з Омська був одним із небагатьох, хто виходив на демонстрації проти війни Росії в Україні. За це змушений був емігрувати у Німеччину. Нині дисидент виставив у Львівському музеї історії релігії фотопроект «Братва» із доказами російської агресії.

«У людини лише одне життя, і воно не на смітнику знайдене, тому не хочеться його зливати в чиюсь шизофренію, зараз я маю на увазі Путіна і його банду», – починає розказувати про себе Василь Мельниченко.

За таку позицію Василю Мельниченку у Росії погрожували і переслідували. Тому у 2015 чоловік виїхав з Омська у Німеччину. Усе почалося із російської агресії в Україні, у той час почав виходити на пікети.

«Стався Крим, і після цього стало дуже гидко. Це було потрясіння, бо виявилося, що є величезна кількість людей, яких ти вважав порядними, а вони виявилися покидьками, ніхто не просив їх це робити», – каже Василь Мельниченко.

Тоді ж згадав про свої корені, бо походить із родини українця, вивезеного у Сибір.

«Росія напала на країну, звідки походить мій рід, і це стало просто катастрофою. Мені захотілося дослідити, хто всі ці люди, яких показують по телевізору. Це були бандити, а тепер вони герої, вони захисники. Чого? Кого?», – додає митець.

Так з'явився фотопроект «Братва». Василь Мельниченко зібрав світлини колег-фотографів. На них – докази присутності російських військ на Донбасі, промовисті портрети терористів. Інша частина виставки – фото, зроблені у 2012 році на Уралі, у так званому «козачому таборі», де вже тоді, переконує пан Василь, готували війська для нападу на Україну.

«Мені було цікаво самому прослідкувати за фотографіями, що оці морди, яких я бачу у козачому таборі, потім такі ж морди бачу у Криму, на Донбасі. Це одні і ті ж морди, типаж, який не обтяжений інтелектом», – каже чоловік.

Спробував виставити ці фотографії в Омську, але ФСБ-шники виставку розгромили. Світлини Василь переслав у Німеччину. Там нарешті показав проект «Братва».

А от в Україну вперше привіз аж тепер, у Львівський музей історії релігії. Проект «Братва» Василь Мельниченко подарував цьому музею.

«Це тематика зараз загальноукраїнська, навіть загальносвітова. Тому наш музей радо прийняв цей дарунок і виставив для огляду», – повідомила Анастасія Камалдінова, старша наукова співробітниця Львівського музею історії релігії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук