Російський ПЕН-центр поскаржився американським колегам на Україну

Зі списку його членів зниколо ім'я Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич

Члени російського ПЕН-центру написали скаргу до американського ПЕН-центру. В оприлюдненому на ФБ-сторінці організації зверненні йдеться насамперед про те, чому з лав ПЕН-центру було виключено публіциста Сергія Пархоменка.

Нагадаємо, що Пархоменка 10 січня виключили з російського ПЕН-клубу. Пархоменко заявив, що це рішення пов’язане з опублікованою на сайті «Эхо Москвы» заміткою «про ганьбу, що сталася з Російським ПЕН-клубом, коли його керівники публічно відмовилися від заяви на підтримку Олега Сенцова».

На знак протесту з російського ПЕН-центру вийшли письменники Борис Акунін, Світлана Алексієвич, Лев Рубінштейн, Людмила Уліцька та інші.

Американський ПЕН-центр висловив підтримку тим російським літераторам, які залишили організацію.

У звернені російського ПЕН-центру до американських колег, зокрема, йдеться про те, що Сергій Пархоменко надто лояльно ставиться до України.

«В Україні за останні два роки було скоєно кілька вбивств і десятки арештів, побиття і репресії проти письменників та журналістів, нічого подібного не відбувається в Росії...», - написали члени ПЕН-центру.

Крім того намагаючись пояснити американцям факт демонстративного виходу з російського ПЕН-центру Світлани Алексієвич, єдиного на сьогодні живого Нобелівського лауреата, що пише російською мовою, виконком російського ПЕН-центру повідомляє, що «...лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич ніколи не була членом російського ПЕН-центру, так що її заява про вихід звучить дивно...».

Сергій Пархоменко, проте, на своїй сторінці у Facebook наводить докази того, що списки членів ПЕН-центру були сфальсифіковані.

«Якщо подивитися зараз на список членів російського ПЕН-центру, опублікований на його офіційному сайті, ніякої Світлани Алексієвич там немає. Однак є в інтернеті така прекрасна річ, як Wayback Machine - архів всесвітнього інтернету, за допомогою якого можна побачити копії будь-якого цікавить вас сайту за різний час», - пише Сергій Пархоменко.

Публіцист знайшов в мережі копії того ж офіційного сайту за попередні роки і місяці. «Я зібрав ще кілька аналогічних скріншотів - за різні місяці 2015 і 2016 року. Скрізь в правому верхньому кутку видно дату, коли цей «зліпок» сайту був збережений в архіві. Так само список виглядав і ще сьогодні вранці: Світлана Алексієвич в списку була», - заявляє Пархоменко.

Нагадаємо також, що український ПЕН-клуб засудив позицію керівництва російського ПЕН-клубу та заявив про неможливість запросити керівників організації на з’їзд в Україну. «Ми повністю підтримуємо чесних письменників і засуджуємо конформістське керівництво російського ПЕН, що ставить під загрозу принципи Міжнародного ПЕН-клубу і багатовікової гуманістичної традиції російської літератури. Ми особливо обурені зневажливим ставленням російського ПЕН до Сенцова та інших політичних в’язнів», – йдеться у заяві.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (перший президент клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук