Український ПЕН-клуб не запросить російських колег на з’їзд у Львові

Український ПЕН-клуб засудив позицію керівництва російського ПЕН-клубу та заявив про неможливість запросити керівників організації на з’їзд в Україну.

«Ми повністю підтримуємо чесних письменників і засуджуємо конформістське керівництво російського ПЕН, що ставить під загрозу принципи Міжнародного ПЕН-клубу і багатовікової гуманістичної традиції російської літератури. Ми особливо обурені зневажливим ставленням російського ПЕН до Сенцова і інших політичних в’язнів», – йдеться у заяві.

Представники організації вважають неприпустимим те, що «десятки людей в Росії перебувають в ув’язненні за свої вислови і думки, а також те, що російський ПЕН-клуб повністю сліпий і глухий до їхнього тяжкого становища».

«Як потенційні господарі 83-го з’їзду Міжнародного ПЕН-клубу, ми вважаємо, що неможливо запросити в Україну посадових осіб прокремлівської організації, які в повній мірі підтримують військове вторгнення і анексію Криму… Ми твердо переконані, що і заявлена позиція, і діяльність російського ПЕН-клубу розходиться з Статутом ПЕН-клубу і основоположними принципами поваги прав людини і міжнародного права», – наголошуют українські письменники.

Нагадаємо, що публіциста, громадського активіста Сергія Пархоменка 10 січня виключили з російського ПЕН-клубу. Пархоменко заявив,що це рішення пов’язане з опублікованою на сайті «Эхо Москвы» заміткою «про ганьбу, що сталася з Російським ПЕН-клубом, коли його керівники публічно відмовилися від заяви на підтримку Олега Сенцова».

Раніше більше 60 членів Російського ПЕН-центру підписалися під листом президенту з проханням помилувати Сенцова. Зокрема, лист підписали Володимир Войнович, Людмила Уліцька, Олександр Архангельський, Аліса Ганієва, Денис Драгунський, Тимур Кібіров, Майя Кучерская, Олександр Кушнер, Лев Рубінштейн та інші письменники, поети і журналісти. Також лист підписали актриса Лія Ахеджакова та інші діячі культури. Заяву було опубліковано на сторінці «Приватна думка. Російський ПЕН-центр», яка не є офіційною сторінкою організації.

Згодом офіційне керівництво цієї організації повідомило, що не писало листа президенту РФ з проханням помилувати українського кінорежисера.

«Ми нічого Володимиру Володимировичу не писали. Виконком та президент ПЕН-центру в цьому участі не беруть. Це не наша ініціатива. У нас є група "ліберальних" опозиціонерів, які з нами намагаються конфліктувати і ведуть власну лінію. Вони є членами Центру, але приймають свої власні заяви, збирають підписи серед однодумців», - повідомили у прес-службі.

На знак протесту з російського ПЕН-центру вийшли письменники Борис Акунін, Світлана Алексієвич, Лев Рубінштейн, Людмила Уліцька та інші.

ПЕН-клуб – це організація, яка була заснована в Лондоні ще в 1921 році. ПЕН-центри існують у 101 країні. Очікується, що 83 з’їзд Міжнародного ПЕН-клубу відбудеться восени 2017 року у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук