Російський ПЕН-центр спростував повідомлення про підтримку організацією Олега Сенцова

КультураК.С., 26 грудня 20164040
Російський ПЕН-центр спростував повідомлення про підтримку організацією Олега Сенцова
Олег Сенцов

Російське відділення всесвітньої організації письменників (Російський ПЕН-центр) повідомило про те, що офіційне керівництво цієї організації не писало листа президенту РФ з проханням помилувати українського кінорежисера Олега Сенцова. Про це прес-служба організації повідомила «Інтерфаксу».

«Ми нічого Володимиру Володимировичу не писали. Виконком та президент ПЕН-центру в цьому участі не беруть. Це не наша ініціатива. У нас є група "ліберальних" опозиціонерів, які з нами намагаються конфліктувати і ведуть власну лінію. Вони є членами Центру, але приймають свої власні заяви, збирають підписи серед однодумців», - повідомили у прес-службі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що більше 60 членів Російського ПЕН-центру підписалися під листом президенту з проханням помилувати Сенцова. Зокрема, лист підписали Володимир Войнович, Людмила Улицька, Олександр Архангельський, Аліса Ганієва, Денис Драгунський, Тимур Кібіров, Майя Кучерская, Олександр Кушнер, Лев Рубінштейн та інші письменники, поети і журналісти. Також лист підписали актриса Лія Ахеджакова та інші діячі культури. Заяву було опубліковано на сторінці «Приватна думка. Російський ПЕН-центр», яка не є офіційною сторінкою організації.

Ті, що підписалися просили «застосувати до Олега Сенцової норму закону, що дозволяє главі держави приймати рішення про помилування засуджених без визнання провини з їх боку, (...) використовувати всі наявні ресурси і механізми для якнайшвидшого звільнення нашого колеги Олега Сенцова».

Нагадаємо, у серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону (РФ) засудив Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у створенні терористичної організації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук