Рух ЧЕСНО: Кожен другий суддя Києва є недоброчесним

Кожен другий суддя Києва – недоброчесний

Понад 52% суддів першої інстанції Києва є недоброчесними. Такими є результати аналізу Руху ЧЕСНО, який презентували 26 жовтня, пише «Тиждень».

За даними Руху ЧЕСНО, всього у 12 столичних судах, серед яких були досліджені Господарський суд міста Києва, Окружний адміністративний суд міста Києва та 10 районних судів, працює 369 суддів. При цьому найбільший відсоток недоброчесних суддів (понад 60% від загальної кількості) працює у Печерському, Шевченківському та Солом'янському районних судах.

Зокрема, щодо судді Сергія Вовка, який працює у Печерському райсуді і був головуючим у складі колегії суддів, що засудила Юрія Луценка, було відкрите кримінальне провадження за підробку та використання підробленого рішення суду. Суддя Шевченківського райсуду Володимир Бугіль, зокрема, виносив сумнівні рішення щодо активістів Революції Гідності, а суддя Солом'янського райсуду Олександр Бобровник ухвалив сумнівні рішення, закривши кримінальні провадження щодо Юрія Іванющенка за розкрадання Кіотських мільйонів.

«За результатами нашого аналізу ми визначили, що кожний другий столичний суддя – недоброчесний. Навіть після революції, усіх процесів очищення, люстрації, звільнення суддів за порушення присяги, яке відбувалося минулого року восени у столичних судах досі працює 67 суддів, які виносили рішення проти Майдану. Майже 20% цих суддів вказують неправильні відомості у деклараціях доброчесності, зокрема, вони замовчують у своїх деклараціях той факт, що вони виносили такі рішення проти майданівців», - наголосила керівник комунікаційного напряму кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» Лілія Дроздик.

Як зазначається, організатори кампанії розповіли, що суддів оцінювали за п’ятьма критеріями:

  1. Непричетність до корупції та кримінальних правопорушень;
  2. Непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
  3. Прозорість статків та відповідність стилю життя задекларованим статкам;
  4. Дотримання норм професійної етики;
  5. Непричетність до порушення прав людини.

«За результатами такого аналізу в нас вийшла наступна статистика: найбільше порушені критерії щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень, а також щодо прозорості статків – у кожній категорії по 114 суддів», -зазначив старший аналітик кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» Іван П’ятак.

Юрист кампанії та співкоординатор Громадської ради доброчесності Галина Чижик заявила, що база суддівських профайлів громадського руху ЧЕСНО є першою в Украні базою даних онлайн, у якій уніфікована уся інформація про чинних суддів: про їхню кар’єру, статки, професійний шлях, родинні зв’язки, журналістські публікації та розслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук