Румунія вперше очолила Раду Європейського Союзу

СвітОрися Шиян, 1 січня 20192490
Румунія вперше очолила Раду Європейського Союзу
фото Octav Ganea
Румунія вперше головує в Раді ЄС

1 січня Румунія розпочала шестимісячне головування в Раді Європейського союзу. Це перший такий досвід Румунії в ЄС. На період її піврічного очільництва припадає вихід Великої Британії з блоку, запланований на 29 березня, і травневі вибори до Європарламенту.

«У 2019 році ми працюватимемо для сильнішої, більш об’єднаної, згуртованої і більш демократичної Європи», – йдеться в повідомленні у Twitter румунського представництва.

Як інформує Радіо Свобода, Румунія та ЄС мають розбіжності щодо румунської реформи судової системи, яку в Євросоюзі вважають політично мотивованою і здатною підірвати боротьбу проти корупції в країні.

29 грудня в інтерв’ю виданню Die Welt президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що «Бухарест не повністю зрозумів, що означає головувати серед країн ЄС». За його словами, «ця роль вимагає готовності слухати інших і відкладати власні інтереси на задній план». «Маю щодо цього певні сумніви», – сказав Юнкер.

Перед Румунією в ЄС головувала Австрія.

Нагадаємо, Румунія вступила до Євросоюзу у 2007 році. Пріоритетами свого головування в Раді ЄС Румунія називає забезпечення конвергенції та згуртування в ЄС для стійкого і рівного розвитку всіх громадян і країн-учасниць; розбудову безпечнішої Європи; сприяння політиці розширення і сусідства; політику проти дискримінації у всіх її проявах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук