Лідери ЄС схвалили угоду про вихід Великої Британії з Євросоюзу

Проте наразі невирішеною залишається проблема Ірландії

СвітКатерина Чурилова, 25 листопада 20183120
Офіційно вихід Великої Британії з ЄС запланований на квітень 2019 року

У неділю на позачерговому саміті в Брюсселі 27 держав Євросоюзу схвалили угоду про вихід Великої Британії з ЄС. Про це у своєму блозі в Twitter повідомив президент Європейської Ради Дональд Туск.

«27 держав-членів ЄС схвалили угоду про вихід (Британії з ЄС, - ред.) та політичну декларацію щодо майбутніх відносин між ЄС та Великою Британією», – написав Дональд Туск після менш ніж години дискусій лідерів.

Як пише «Європейська правда», після схвалення пакету документів про Brexit лідери зустрінуться з прем’єр-міністром Британії Терезою Мей, щоб проінформувати її про своє рішення.

Після рішення лідерів ЄС угоду про Brexit мають схвалити Європарламент, парламенти всіх держав-членів ЄС, а також парламент Британії.

Як інформує ВВС, лідери ЄС розглянули два ключових документи – угоду про вихід Британії, що є юридично зобов'язує, а також окрему політичну декларацію, в якій викладено майбутні відносини Британії з ЄС.

Крім декларації до угоди додаються три протоколи – щодо Гібралтару, Кіпру і британських військових баз на острові, а також щодо Ірландії та Північної Ірландії.

Проект договору про Brexit, який складається з 585 сторінок, обговорювався майже два роки і був оприлюднений 15 листопада. У ньому так і залишилася не вирішеною головна проблема переговорів – необхідність не допустити жорсткої межі між Ірландією, що входить в ЄС, і Північною Ірландією, що виходить з нього в складі Великої Британії. Учасники переговорів відклали це питання, письмово пообіцявши знайти рішення до 1 липня 2020 року.

Згідно з документом, на весь перехідний період після Brexit, який триватиме до кінця 2020 року і може бути пролонгований не більш як один раз, Великобританія, по суті, повинна буде виконувати всі обов'язки країни ЄС і дотримуватися всіх норм європейського ринку, але повністю втратить доступ до системи прийняття рішень в Євросоюзі.

Велика Британія зобов'язалася до кінця перехідного періоду платити внесок до бюджету Євросоюзу (близько 13 млрд фунтів на рік).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук