Санаторно-курортного лікування в Україні потребують більше 16 тис. учасників АТО

Санаторно-курортного лікування в Україні потребують більше 16 тис. учасників АТО
фото УНІАН
На оздоровлення учасників АТО у 2017 році передбачено ₴22,5 млн

Санаторно-курортного лікування потребують більше 16 тис. учасників і ветеранів антитерористичної операції. Про це заявив журналістам начальник відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням департаменту соцзахисту та фінзабезпечення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олексій Моха, ппише «Укрінформ».

«Станом на сьогодні потреба учасників антитерористичної операції у санаторно-курортному лікуванні складає понад 16 тисяч звернень. Загалом за бюджетною програмою на оздоровлення учасників АТО на цей рік передбачено 22,5 млн гривень. За рахунок цієї бюджетної програми ми в змозі забезпечити 100% потреби інвалідів війни, інвалідів, осіб з наслідками травм хребта і спинного мозку, супроводжуючих осіб, щоб вони змогли дістатися до санаторно-курортного закладу. А самих учасників бойових дій за рахунок цієї програми можна забезпечити на 20%», - зазначив Моха.

Окрім того, Держслужба в справах учасників АТО спільно з Міністерством соціальної політики вживають заходів щодо збільшення видатків на санаторно-курортне лікування учасників бойових дій через перерозподіл коштів у межах бюджетної програми - на понад 28 млн грн. «Тобто, буде сума 28 мільйонів плюс 22 мільйони - 50 мільйонів. І за рахунок цих коштів ми зможемо через органи соціального захисту забезпечити санаторно-курортним лікуванням 50% потреби. Якщо ці зміни пройдуть у Міністерстві фінансів», - пояснив посадовець.

Він нагадав, що Кабінет міністрів 1 березня ухвалив зміни до своєї постанови від 31 березня 2015 року № 200. «Згідно з цими змінами, учасник АТО може самостійно обирати заклад для оздоровлення, а це будь-який заклад, розташований на території України, крім окупованих територій і у Криму. Цей заклад має бути або вищої категорії, але не нижче першої», - сказав посадовець.

За його словами, половина суми із 22,5 млн виділених на оздоровлення «уже перерахована на місцеві державні адміністрації, відповідним органам соціального захисту населення і розпочато укладення договорів».

Олексій Моха роз'яснив, що укладення договорів відбувається у тристоронньому порядку: між органом соцзахисту, учасником АТО і санаторієм, який вибрав учасник АТО. «Тобто, одна угода на одну особу. Зараз уже укладено угод на оздоровлення на 271 особу», - наголосив Моха.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук