СБУ повідомила, чому не пустила представників ООН до свого СІЗО

Служба безпеки України не пустила делегацію підкомітету ООН з питань запобігання катуванням у слідчий ізолятор, оскільки в її складі був росіянин, повідомила в четвер, 26 травня, перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Вона розповіла, що делегація ООН провела моніторинг усіх пенітенціарних установ, які планувала відвідати в Україні, але позапланову перевірку управлінь СБУ в Маріуполі та Краматорську представники спецслужби провести не дозволили. «СБУ аргументує це тим, що членом цієї моніторингової місії був громадянин РФ», – повідомила вона, чиновниця, яку цитує LB.ua.

Заступник міністра зазначила, що буде зустрічатися з цього приводу з представниками підкомітету ООН і СБУ.

Нагадаємо, делегація ООН зупинила свій візит в Україні, оскільки їй відмовили в доступі до деяких місця позбавлення волі або тимчасового утримання людей під вартою, які перебувають під управлінням СБУ. Після цього ООН звинуватила Україну в порушенні зобов’язань держав-членів, прийнятих у рамках Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань.

Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 1984 року. 2006 року набув чинності Факультативний протокол до цієї Конвенції. Він надає можливість експертам ООН без попередження відвідувати місця позбавлення волі і розмовляти з ув’язненими і затриманими без присутності представників влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук