СБУ викрила чергову схему нарахування соцвиплат «переселенцям» на майже ₴7 млн
На Чернігівщині Служба безпеки України викрила чергову схему нарахування державних коштів псевдопереселенцям. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ на сторінці у Facebook.
Як повідомили у відомстві, група шахраїв поставила на облік понад 250 осіб, які дійсно перебувають на тимчасово окупованих територіях. Шахраї задіяли зв’язки у державних контролюючих та фінансових установах. Тобто, чиновники усвідомлювали, що бюджетні гроші переправлять до терористичної організації «ДНР».
За попередніми оцінками, зловмисники встигли «освоїти» майже 7 млн грн.
Водночас, в СБУ наголосили, що не складають жодних «чорних», або списків «небажаних» переселенців.
Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Ми викриваємо факти фінансових зловживань та передаємо матеріали до відповідних державних установ, які приймають рішення про призупинення соціальних виплат тій чи іншій особі», - зазначили у СБУ.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики за останні місяці призупинило виплати 150 тис. фальшивим вимушеним переселенцям, які насправді не переїжджали на постійне місце проживання з неконтрольованої на контрольовану Україною територію.
В СБУ стверджують, що із 1,3 млн вимушених переселенців понад 60% фактично постійно проживають на окупованих територіях Донбасу і не повинні отримувати пенсії і соцвиплати.
1 березня Мінфін анонсував першу в історії України перевірку соціальних виплат.
За інформацією голови Мінфіну Наталії Яресько, під час проведення пілотного проекту з перевірки соцвиплат було знайдено 1,8 тис. осіб, які отримували соцвиплати як переселенці з паспортами, в яких було вказано, що їм від 100 до 120 років.