СБУ за час президентства Януковича двічі попереджала його про небезпеку від Росії

Адвокат екс-президента вимагає, щоб СБУ оприлюднила аналогічні заяви про загрози від США та Європи

СБУ інформувала Януковича про загрози з боку Росії

Оболонський районний суд Києва у середу, 18 квітня, долучив до справи про державну зраду Віктора Януковича документи Служби безпеки України щодо загроз з боку Росії, в яких СБУ інформувала про них екс-президента.

Як повідомила «Українська правда», прокурор Руслан Кравченко на засіданні зазначив, що захист екс-президента намагався переконати, що Янукович не знав про численні загрози національній безпеці України, пов’язані з агресивною експансією Російської Федерації, кінцевою метою якої було поглинання української держави, і що загроз не було до «перевороту».

«Сторона обвинувачення має документи, які спростовують ці твердження. Служба безпеки розсекретила їх лише 19 березня 2018 року, 20 березня вони надійшли до сторони обвинувачення, і 17 квітня відкриті стороні захисту», – сказав він.

Суд клопотання прокурора задовольнив і приєднав до справи лист голови СБУ від 15 січня 2013 року про загрози нацбезпеці України з боку Росії та лист голови СБУ від 17 лютого 2014 року про загрозу територіальній цілісності України з боку РФ.

«Лист від голови СБУ від 15 січня 2013 року містить резолюцію та підпис Януковича. У ньому йдеться про те, що при президенті РФ створено міжвідомчу групу, яка мала забезпечити економічну, гуманітарну та політичну інтервенцію в Україну», – сказав Кравченко.

Координували цю групу, за даними СБУ, голова АП РФ Сергій Іванов, віце-прем’єр-міністр Владислав Сурков і голова Служби зовнішньої розвідки РФ Михайло Фрадков.

На понад 50 сторінках описується діяльність фінансово-промислових груп та громадських організацій, які були підконтрольні спецслужбам РФ, які вже в 2013 році становили загрозу нацбезпеці України. Янукович знав про це, але не відреагував, сказав Кравченко.

Суддя Владислав Дев’ятко уточнив, що лист за підписом Ігоря Калініна містить дані розвідки про загрози від агресивної експансії російського капіталу та про стратегію російської влади щодо поновлення контролю РФ над Україною для експансії на євразійському напрямку. Так, російські компанії вже домінували у сфері газу та енергопостачання, нафтопереробки, оптово-роздрібної реалізації нафтопродуктів, безпровідного зв’язку; зростала їхня частка у суднобудівній і машинобудівній галузях, фінансово-банківській сфері, страховому ринку та ринку цінних паперів, морегосподарському комплексі; вони прагли заволодіти землями сільськогосподарського та рекреаційного призначення в Україні.

Передбачалося, що група створить базу для тиску на Україну в питанні вступу до Митного союзу і створення україно-російських компаній на базі державних монополій України, щоб не допустити приходу у них західних інвесторів.

У гуманітарній сфері передбачалася активізація роботи з росіянами за кордоном, консолідація проросійських неурядових організацій для міждержавного об’єднання України й РФ за координацією Федерального агентства у справах СНД, вивчення слабких сторін України, розширення мережі російських центрів, поширення російської мови й освіти.

Також ішлося про збір підписів на проведення референдуму щодо конфедеративного міждержавного об’єднання України й РФ.

Янукович завізував, щоб Калінін виконав заходи для відвернення загроз, які усе це несе. Прокурор вважає: екс-президент розумів загрози і усвідомлював, що його звернення до президента Росії Володимира Путіна (ппро введення військ в Україну) становить особливу небезпеку.

В свою чергу, адвокат екс-президента Віталій Сердюк заявив, що захист Януковича вимагатиме розсекречення аналогічних документів про загрози у 2013-2014 роках з боку США та країн Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук