СБУ заявила про причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A

Кібератака мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні

До кібератаки, яка розпочалася 27 червня 2017 року на системи українських державних і приватних установ та компаній з допомогою шкідливого програмного продукту «Petya.A», причетні спецслужби Російської Федерації. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

«Наявні дані, у тому числі отримані в рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж хакерські угруповання, які в грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту і енергетики України з використанням «TeleBots» і «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», - сказано в повідомленні.

В СБУ зазначили, що зараження вірусом було сплановане і здійснене наперед, і відбувалося в кілька етапів напередодні національного державного свята.

«Незважаючи на те, що кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки», – йдеться в повідомленні.

На думку спецслужби, кібератака мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні.

В СБУ також зазначають «оригінальність та специфічність масштабного вектора зараження», пов'язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення.

«За даними джерел СБУ за останні роки він зустрічався лише один раз під час кібератаки з боку Північної Кореї», - зазначили в СБУ.

Таким чином, у відомстві наголосили, що основним призначенням вірусу було знищення важливих даних і порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення.

При цьому розробники програми M.E.Doc наполягають, що перед випуском кожного оновлення передають свої файли для аналізу в антивірусні компанії.

Як інформував ZAXID.NET, 27 червня в Україні відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, енергетичні компанії, державні та комерційні підприємства.

В НБУ теж попередили банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку.

Також на медіахолдинг ТРК «Люкс» було скоєно хакерську атаку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук