Сех вимагає від Авакова перевірити львівських «беркутівців»

СуспільствоVolodymyr Balyta, 2 червня 20142140

Голова Львівської ОДА Ірина Сех звернулась з листом до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо забезпечення комплексної перевірки базованого у Львові колишнього спецпідрозділу «Беркут».

Ірина Сех зазначає, що до неї надійшло декілька звернень від членів розформованого львівського «Беркуту», що свідчать про тиск з боку міліцейських очільників на тих бійців спецпідрозділу, котрі відмовились виконувати злочинні накази під час кривавих подій на Євромайдані у Києві.

«Викладені у зверненнях обставини проведення переатестації та подій навколо неї вказують на спотворене уявлення міліцейських очільників про поняття військового братства, звитяги, честі та обов’язку служіння своєму народу. Так, виявилось, що переатестацію не пройшли саме ті бійці, які відмовились виконувати злочинний наказ і йти зі зброєю проти свого народу, ті, що відкрито заявляли свій протест проти кривавих дій спецпідрозділу й підтримували народ. Є очевидним, що навколо бійців, які реально проявили себе патріотами, йде штучне і цілеспрямоване формування їх начальством атмосфери суспільної обструкції, аби за цим відбілити власну негідну поведінку, моральну ницість та корисливість», – цитує прес-служба Львівської ОДА Ірину Сех.

Голова ЛОДА також звернула увагу, що окремі посадові особи, які брали активну участь у побитті мирних демонстрантів у Києві, все ще залишаються на керівних посадах та беруть активну участь у переатестації бійців спецпідрозділу. За її словами, така ситуація та кадрова політика в органах внутрішніх справ Львівської області може призвести до чергового громадського спротиву та загострення ситуації, яка є і так вкрай складною та напруженою.

«Вважаю ситуацію, що склалась у колективі львівського «Беркуту», неприпустимою і спрямованою на підрив морально – психологічного стану та боєздатності елітного спецпідрозділу МВС України, а, отже, такою, що вимагає негайного втручання керівництва МВС з належними організаційно-кадровими висновками», – зазначила очільник Львівщини.

З огляду на це, Ірина Сех просить невідкладно забезпечити комплексну перевірку розформованого львівського спецпідрозділу міліції «Беркут» на предмет відповідності закону та посадовим інструкціям дій вищевказаних посадовців з дотримання належного морально – психологічного стану та боєготовності особового складу спецпідрозділу до виконання поставлених завдань.

Своєю чергою представники громадських організацій, які брали участь у блокуванні військової частини спецпідрозділу «Беркут» у Львові в лютому, вимагають від керівництва міліції та прокуратури ретельного розслідування подій грудня 2013 – лютого 2014 року. Громадські організації уже подали начальнику ГУМВС Дмитру Загарії лист, у якому зазначили, що «час для того, щоб освоїтись у ранзі начальника ГУМВС, пройшов. Тепер настав час реагувати на вчинки львівського «Беркуту» на Майдані».

Що ж стосується бійців, які не пройшли переатестації, то на думку голови ГФ «Рабів до раю не пускають» Івана Спринського, це для них своєрідне «покарання». «Дійсно є сім бійців, яких відмовляються поновити в «Беркут», бо вони перші покинули Київ. І це виглядає як реакція системи, яка хоче вказати тим, хто залишився, що зраджувати систему і переходити на бік народу не варто. Інакше будете покарані», – сказав Спринський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук