Турчинов заявив, що кібератаки на сайти держорганів організували росіяни

Кіберзлочинці намагалися дестабілізувати фінансово-банківський сектор України напередодні Нового року

Турчинов заявив, що кібератаки на сайти держорганів організували росіяни
фото Телеграф
Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що росіяни кібератаками намагалися дестабілізувати фінансово-банківський сектор в Україні

За потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з Російської Федерації. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За його словами, близько тижня тому розпочалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси українських державних органів, об’єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору.

«Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ», – зазначив Турчинов, пояснивши, що атаки здійснюються з використанням комп’ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

«Одне з головних завдань кіберзлочинців полягало в дестабілізації фінансово-банківського сектора України напередодні Нового року, що повинно було привести до зриву кампанії по соціальних виплатах, ускладнення функціонування провідних державних установ і блокування бюджетного процесу», – заявив він.

Секретар РНБО зазначив, що зусиллями фахівців кіберпідрозділів Держслужби спецзв'язку і захисту інформації, СБУ та Нацполіції «у найстисліші терміни функціонування уражених комп’ютерних систем було відновлене».

Олександр Турчинов додав, що інформаційні ресурси, які були підключені до державної системи кіберзахисту, не постраждали.

Питання кіберзахисту державних інформаційних ресурсів буде розглянуто на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки в середу. Очікується, що буде прийнятий деталізований план заходів щодо підвищення рівня кіберзахисту.

Нагадаємо, робота сайтів Мінфіну та Державної казначейської служби з ранку 6 грудня була заблокована внаслідок скоординованої професійної хакерської атаки. В результаті кібератаки було пошкоджено мережеве обладнання, деякий час не проводилися платежі.

Крім цього, з невідомих причин у період з 6 по 13 грудня не працювала Фондова біржа ПФТС.

13 грудня сайт Міноборони кілька годин не працював через хакерську атаку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук