Селяни заблокували вивіз піску з нелегального кар’єра на Львівщині

Головні новини Львова 27.05Марта Когут, 27 травня 2019, 17:23 8547 0

У селі Лопушна Перемишлянського району 27 травня селяни заблокували вантажівки з піском. Стверджують, що власник ділянки сільськогосподарського призначення мав звести на ній теплиці для вирощування зелені, натомість вже більше двох місяців активно вивозить із села пісок. На місце викликали поліцію.

Поліцейські переглянули документи і поїхали, та люди не розійшлися. Кажуть, пагорб почали розривати ще на початку весни. Тоді на обговорення зібрали у місцевому клубі невелику частину села.

«Привели голову сільради нашого ‒ п’яного Сірка, привезли ‒ він лика не в’язав. Привезли голову села з Жирівки і привезли з собою священика. Сказали, ми будемо брати пісок і ми за то готові давати на церкву щомісяця тисячу доларів, бо якщо ви будете проти, то ми зробимо собі в Києві дозволи і ми тоді будемо вас в дупі мати», ‒ емоційно розповідає уродженець села Лопушна Ігор Мельник.

З того часу, кажуть селяни, і почали вивозити надра тонами. Коли ж селяни влаштували бунт, на місце конфлікту прибув директор компанії, яка і готує ділянку під теплиці. Чоловік показує договір про спільну діяльність із власником ділянки розміром 6 гектарів.

«Уніят Іван Михайлович є власник цієї землі. У два яруси має побудуватися такий спад, перехід і отака теплиця має бути. Ідуть підготовчі роботи, ніхто ще тут нічого не зробив. Люди, ну що ви смієтеся? Як «Південь магістраль» возило, то ви слова не говорили», ‒ каже директор компанії «Золоте Руно», Іван Данів.

Власником землі є директор будівельної компанії «Євростильбуд-реконструкція». Хоча на ділянці заплановані теплиці, люди певні, що під цим приводом їх надра просто крадуть.

Володимир Гордон, депутат сільської ради, розповідає: «Ніхто не знав, що то отак будуть розривати, домовлялися, що на верху будуть стояти парники і будуть там щось вирощувати. Але коли починають просто нагло вивозити той пісок, а ніхто на це не реагує взагалі».

Селяни вже створили ініціативну групу. Громада вирішила звернутись до правоохоронних органів, прокуратури області, природоохоронної прокуратури, екологічної інспекції та поліції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук